Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mostanság futás milyen ruhában?

Mostanság futás milyen ruhában?

Figyelt kérdés
Nyáron futottam, aztán abba kellet hagynom munka miatt, de most újra szeretném kezdeni, szerintetek a "kondim" állóképességem vissza esett ennyi idő alatt?
2011. dec. 20. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát a ruha igazán nem gond, csak pénz legyen! Van mindenféle téli futócucc. Én a legtöbbet külföldön vettem, ezért nem mernék ajánlani itthon valami tuti helyet. A Dechatlon, és azon belül a Kalenji márka jó, és olcsóbb árfekvésű, de amikor egyszer itthon megnéztem, azt tapasztaltam, hogy egyszerre nincs teljes körű választék futócuccokból.


Ha pesti vagy, meg lehet nézni a Saucony boltját vagy a Spuri futóboltot. Ezek drágábbak, de a futásra specializálódtak, és elméletileg minden fajta ruha és cipő van, ami a futáshoz kell. Van még a Helly Hansen, talán ez a legdrágább, ez nem kifejezetten futócucc, hanem mindenféle kültéri sporthoz árul ruhát, vannak köztük jó futócuccok is.


Fontos, hogy minden egyes darab (beleértve az alsó réteget, az alsógatyát, a sapkát, a kesztyűt) speciális futócucc (funkcionális ruházat) legyen.


Így elméletben nem lehet megmondani, mennyire esett vissza a kondíciód. Attól függ, milyen volt az előtt, akkor mennyit futottál, mennyire rendszeresen. El kell indulni, és akkor meglátod! De ez nem probléma, könnyen újra megszerezhető a kellő kondíció.

2011. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyáron és télen konditeremben futok. Nyáron anagy meleg miatt nem tudok 5 Km-nél többet menni, télen pedig fázom, hiába próbáltam tavalyelőtt spéci nacikat, sapkát, kesztyűt: nem jött be.


Tavasszal és ősszel jó a szabadban futni! Az állóképesség sokkal hamarabb elmegy, mint ahogyan visszaszerezhető. Ha kihagyok valamiért 2 hetet, akkor eléggé visszaesem. Ennél többet még nem hagytam ki!

2011. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Két ünnep között szét nézek a fent említett boltokban. Igazából én melegítő ruhára gondoltam, rétegesen alá öltözve (itt a környéken kocogáshoz) csak gondoltam, hogy ez így akár még egészségre veszélyes is lehet..


Sajnos konditeremre nem nagyon van pénzem, de erre én is gondoltam már..

2011. dec. 23. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
A hagyományos póló, melegítő nem túl jó a futáshoz, bár meg lehet vele próbálkozni. Végül is pár évtizede se volt más, mégis futott, aki futott. (Bár sokkal kevesebben mint ma.) Persze az meg függ az igényeidtől, hogy mennyit érdemes beruházni. Én azért szakítottam a pamutcuccokkal, mert ha futottam, és beleizzadtam, 2-3 alkalom után már szinte moshatatlan volt, annyira beleette magát az izzadtság. A funkcionális ruhák viszont könnyen moshatók. Nézz utána a neten, hogy mi ez, ha nem vagy vele tisztában! És aztán döntsd el, hogy ez mit ér meg! A legfontosabb a cipő, abban nem lehet kompromisszum, csak jó minőségűben szabad futni, a ruha nem ennyire fontos.
2011. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Találtam még egy videót arról, hogy milyen ruhában fussunk télen. Nem tudom, érted-e az angolt. Ha nem, az üzenet lényegét összefoglalom:


1. Sose hordjunk pamutot, mert magába szívja az izzadtságot!

2. Funkcionális, vagy technikai ruházat kell, és ebből álljon minden réteg!

3. Rétegesen kell öltözni, több vékony réteg kell! A rétegek számát a hőmérséklet csökkenéssel arányban növeljük! Vastag réteget ne hordjunk!

4. Nem muszáj drága cuccot venni, a tömegáruházban kapható olcsóbb ugyanúgy megteszi. (A srác azt fejtegeti, hogy a rajta lévő összes réteg 100 dollárból kijött, de lehetne 500 is. Nálunk sajnos technikai ruházat nincs igazán olcsó árfekvésben.)


Itt a videó:


http://www.youtube.com/watch?v=8eC5toC0vms


Nekem egyedül a sapkája nem tetszik, én egy olasz Decathlonban vett kis futósapkát hordok, talán van ilyen a magyar Sauconyban is. A maszk is jónak tűnik, de talán csak Szibériában, nálunk már nincs ilyen hideg.


[link]

2011. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!