Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jeet kune do otthon. Nincs...

Jeet kune do otthon. Nincs lehetőségem edzőterembe illetve mesterekhez járni így otthon, magamtól szeretném tanulni. Lehetséges? Ha igen tudnátok könyvet, infót bármit mondani amivel meg tudnám valósítani a tervem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 20:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Aczélról annyit illik tudni, hogy mindenbe beleüti az orrát, ahol felhangzik a küzdősport, harcművészet, vagy esetleg önvédelem kifejezések egyike gyakori kérdéseken. Valódi tapasztalata a harc és a küzdelem terén a béka segge alatt van, elméletben viszont nagy harcművésznek tartja magát. Tipikusan az az otthon edzek, gyúrok és nézek a youtubeon oktató videókat típus. Pár éve találkoztam már pár hozzászólásával, amin eléggé felhúztuk magunkat, mi különböző küzdősportot űző emberek. Mert ezzel a sportunkat, az életstílusunkat szidja, mikor egy-egy adott teszem azt küzdősportot becsmérel, holott semmi nem tud az egészről.


Csak a tisztánlátás kedvéért, 2 évig wing chun kung fu-t gyakoroltam gyerekkoromban. 9 éve kick-box, k1-t űzőm, versenyszerűen. (kick-boxnál ne a semi contact-ra kell gondolnotok) valamint másfél éve elkezdtem jeet kune do-zni is. Tudni illik, hogy a kick-box a jeet kune do-ból ered, amit Bruce Lee fejlesztett ki tapasztalatai során. Számos harcművészet , például a kung fu magas harcértékű részeit gyúrta eggyé, hogy egy igazán hatásos stílust alkosson. A jeet kune do, Bruce Lee filozófiája, mi szerint nem hárítjuk az ellenfél támadását elsősorban, hanem elkerüljük, megelőzzük azt. Nem kapaszkodik szabályokhoz, minden ember aki űzi, és van elegendő tapasztalata, idővel ki alakul a saját stílusa. Úgy is szokták emlegetni, hogy a stílus nélküli stílus.



(Ha valaki esetleg drága Aczél meg szeretné osztani szemléletét ISMÉT irántam és a harc iránt, kérlek írjon nekem egy privát üzenetet, megadom a nevemet és fb-n ha szeretne, vitatkozhatunk. Bár nem preferálom a szájkaratét. )


Üdv!

2013. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jól odavágtál egy egy évvel ezelőtti kérdéshez :). Ha Aczélal akarsz beszélni TaplalkozasHarcmuves nek írj, ennél a kérdésnél már nem tudod elérni, mert a fogyi rovat pár káposztalevespor zabálója letiltatta azt felhasználóját.
2013. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!