Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor érdemes edzeni?

Mikor érdemes edzeni?

Figyelt kérdés

Milyen időpontban, milyen napszakban, előtte, közben (ha kell) és utána mennyit kell és szabad enni? És még ami fontos hogy mit? Én este 8-9 óra felé szoktam edzeni, előtte kb 1 órával vacsorázok, edzés közben nem szoktam enni, utána 1-2 közepes méretű almát. Inni eddig kicsit keveset ittam utána és előtte, illetve közben, de ezentúl szabályozni fogom, mivel értesültem róla hogy ez fontos. Ha itt tartok fel tenném még kérdésnek, hogy mit érdemes inni, mikor és mennyit, folyamatosan, vagy időnként?

14 éves fiú vagyok, és kb egy-másfél hónapja kezdtem el edezni a következő kezdő típusú edzéstervel: (minden súlyzót igénylő gyakorlatban 10kg-os súlyt használok) 15 fekve nyomás, 15 mellről nyomás, 15 evezés döntött törzzsel, 15 bicepszhajlítás, 15 tricepszhajlítás, 15 gugolás, 25 vádliemelés állva, 25 hasprés, és ez a sorozat 3-szor. Először 7kg-mal kezdtem, és a fenti gyakorlatok közül mindenből 5-tel kevesebbet csináltam. Kérem, hogy minden kérdésemre adjon választ egy hozzáértő, figyelembe véve koromat és az edzésem folyamatát. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 31. 22:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, hozzátenném, hogy a fenti gyakorlatokat 3szor csinálom meg egymás után, illetve kétnaponta.
2011. dec. 31. 22:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Hidd el sokat segít, ha figyelmesen átolvasod:

[link]


Sok sikert!

2012. jan. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!