Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki sokat úszott előtte,...

Ha valaki sokat úszott előtte, akkor könnyebben viseli el az alacsony oxigén tartalmú levegőt?

Figyelt kérdés
Aki előtte évekig rendszeresen járt úszni, az könnyebben viseli a 8000 méter fölötti magasságot?
2012. jan. 2. 11:05
 1/7 dirtboy ***** válasza:

nem értem az összefüggést,ha úszol nem a vízből szeded ki az oxigént hanem a víz fölött levegőt veszel.

az úszóknak nagy a tüdőkapacitásuk az oké de a ritka levegő az ritka levegő marad.

aki megmássza a mount everestet azoknak mind jó az állóképessége,egy átlagember a mekiből kilépve biztos nem jutna fel 8 km re re még 6-ra sem.


ha valaki vágná az összefüggést légyszi világosítson fel.

2012. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ritka oxigén, az ritka oxigén, ez kétségtelen, de én arra gondolok, hogy a tüdőkapacitással arányosan nő a belélegzett levegő mennyisége. Tehát akinek nagyobb a tüdeje az több levegőt tud megszűrni oxigén után, mint akinek kisebb, ezáltal több oxigénhez jut, akármilyen oxigén tartalmú levegőn is legyenek, nem?
2012. jan. 2. 23:13
 3/7 dirtboy ***** válasza:
hát a fene sem tudja, végül is egy darabig lehet hogy jobban bírja de nem hülyeségből vesznek fel maszkot amin keresztül kapják a levegőt.
2012. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de az Everest mászók mint egy 4%-a már bebizonyította, hogy oxigénpalack nélkül is lelehet győzni a hegyet és akkor már tényleg a palack nélküli elitbe érdemes tartozni.
2012. jan. 3. 14:30
 5/7 dirtboy ***** válasza:

teljesen mindegy úgy sem mászod meg,oda nem úszó kell hanem hegymászó.

egyébként nem muszáj nagy tüdő a lényeg hogy az izmok oxigén ellátása jó legyen.

2012. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok úszó és őszintén szólva a hosszú távú terveim közt szerepel a Mount Everest.
2012. jan. 3. 15:00
 7/7 dirtboy ***** válasza:

jjjaaa akkor most azt a sportot keresed ami a legjobban hozzá segítene a feljutáshoz palack nélkül.

értem már.

olyan sportot válasz ami igen csak komoly erőnlétet eredményez,nem gondolom hogy ez az úszás lenne de minden esetre úszhatsz is.

2012. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!