Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a gyúrást?...

Hogyan kezdjem el a gyúrást? Kezdő

Figyelt kérdés

15 éves srác vagyok (márciusban 16) 174 centi magas körül 85 kiló, de ez nem mind zsír, minden nap sétálok 2-3 KM-t és eléggé meg is izzaszt.

Kondiba még nemtudok menni mert nem kaptam még edzéstervet, és elvileg még egy ideig nem lessz, akaraterő megvan, keményen dolgoznék a izmokért, csak az a kérdés hogyan mit csináljak?:)

Nem akarok semmi olyat szedni ami gátolna a növésben, viszont tudom hogy vannak olyan cuccok amik felpörgetnek (és nem is olyan káros).

Étrendem annyi hogy eszek ami van, ezen erősen kéne változtatni de nem tudom hogy mit kéne naponta és mikor!

Amugy Balatonfüreden élek, szóval nemtudok akármit beszerezni


2012. jan. 4. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

kezd el olvasni

[link]

2012. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

edzéstervet 5percen belül találsz neten.

étrendet nézel egyet szintén a te súlyodnak megfelelőt.

nem tudom milyen cuccról beszélsz,hogy megállsz a növésben.

nem is merek ilyen szert.

tápkieget használhatsz nyugodtan az nem tartalmaz semmi káros anyagot.

étrend legyen mondom,ha nincs akkor kondizás van fejlődés csak pár hónapig van utána meg rekedsz

2012. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dirtboy elmondott mindent, fogadd meg a tanácsait, eléggé benne van a témában!;)

Sok sikert!

2012. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Edzés előtt Hot Blood (először viszont nézd meg hogy mennyi elég a szervezetednek, ami még nem pörget túl), edzés után Brutal Muscle ON fehérje. Az első sciTech-es a másik BioTech-es cucc, full legális, és a legjobb párosítás az edzéshez.

Persze ezek mellett KEMÉNYeN kell edzeni! Én most csak azt írtam le amit lehet mellé szedni, amúgy próbáld tasakos módszerekkel! 1 tasak HB edzés előtt, 1 tasak fehérje (max2) utána) És kitartóan eddzél, tuti meglesz az eredménye. Tapasztalatból beszélek!

2012. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 oyeacch ***** válasza:

Kezdőnek hotblood :D


Te is nagy szaki lehetsz!

2012. jan. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

15 eves gyereknek ne ajanljatok mar semmi szert legyszives!!! Ne vedd bantasnak kerdezo, de meg fejlodo korban vagy, inkabb ne szedjel semmit.

Egyel rendesen, ami azt jelenti, hogy rengeteg zoldseg, ideny gyumolcs meg hus (csirke, hal stb.)

Keruld az edessegeket es ne igyal kaloriat, vagyis ne igyal semmi olyat, amiben hozzaadott cukor van (kola, fanta es a tobbiek), keruld a mesterseges edesitoket. Ha szomlyas vagy igyal vizet, vagy zold teat. Csipsz meg csoki, cukor helyett egyel mandulat, szotyit, mogyorot.


Szoktasd ra magad (ha birod) a nyers tojasra. A legjobb feherje es nyers mivoltaban a leghasznosabb. Megiszol pl. reggelire 2-3 nyers tojit (osszekeverve) es tutti hogy 2-3 oran keresztul nem leszel ehes. (A nyers tojas utan legalabb fel oraval ne egyel semmit mert osszeveszhet a gyomrodban:) Reggelire feherjet fogyassz, minimalis szenhidrattal, mert a reggeli szenhidrat felnyomja a vercukrod es hamarabb leszel ehes.


Otthon, a szoba kozepen is tudsz olyan gyakorlatokat csinalni, hogy ha nagyon elszant vagy, akkor nagyon hamar lesz latszatja. Fontos hogy a core izmokat is erositsd mielott nekiallsz mondjuk bicepszet gyurni magadnak. Core izmokat az alabbi gyaksikkal tudsz erositeni:


[link]


[link] - ennel az a lenyeg, hogy minel tovabb bird ebben a pozicioban megtartani magad


[link] - ebben a pozban helybenfutas


Ketfele izomgyakorlat letezik:

- olyan amivel az izmok teherbiro kepesseget noveled - vagyis erosebb lesz az izmod es nagyobb

- olyan amivel az izmok "allokepesseget" noveled - vagyis tovabb birod a strapat, kesobb faradsz el


A sulyemelok pl az elso csoportba tartozo gyaksikat csinaljak mig egy maratonfutonak a masodikra van szuksege.


Az izmaid nem tudnak szamolni, szoval ha novelni akarod oket, vagyis erosebbe tenni, akkor nagyon lassan, nagyon keveset csinalj, nehez sulyokkal (suly alatt lehet a sajat testsulyodat is hasznalni pl. fekvotamasznal) es az izmokat a vegkimerulesig vinni. Ilyenkor a test ugy erzi, hogy valami nagyon nehezet akartal 'emelni', es ezert elkezdi novelni az izmot, hogy legkozelebb konnyebben 'emelj'.


Ha sok sorozatos gyaksikat csinalsz kevesebb sullyal, akkor a test az izmokat ugy fejleszti, hogy a hosszabb igenybevetelt jobban birjak.


Vagyis elobb dontsd el mit szeretnel, maratont futni es Balcsit atuszni, vagy ugy kinezni egyszer mint a Dwayne Johnson?

(persze lehet a kettot kombinalni es akkor szep izmos ferfiember lesz beloled :)

2012. jan. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólóval sokmindenben egyetértek, tényleg nem kell 15 évesen hotblood + hasonló energizálók, sovány húsok, zöldségek és jó minőségű összetett szénhidrátok kellenek.

De nyerstojást nem jó ötlet fogyasztani, mert:

1. A benne lévő fehérjék közel felét így nem lehet megemészteni, ugyanis ahhoz denaturálni kell, főzéssel, vagy ütéssel kezelni, hogy az emberi szervezetben fel tudjon szívódni.

2. A nyerstojás fogyasztásánál kockáztatjuk egy esetleges szalmonella fertőzést, ami pár napos bérletet ad a mellékhelységbe.

3. A nyerstojásban található az avidin nevű enzim ami a Biotint megköti a szervezetünkben, nem engedi felszívódni így vitaminhiányosak is leszünk.

Szóval jó a tojásfehérje nagyon izomépítés szemponjából, de mindig főzzök vagy süssük meg. Nem kötözködésből írtam. :)

2012. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok választ, megfogadom a tanácsokat :)
2012. jan. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!