Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport vagy testépítés?!

Küzdősport vagy testépítés?!

Figyelt kérdés
Sajnos a kettő között nem tudok dönteni, eljárok teremve edzeni, és mellette eljártam mma-ra is. pénzügyi okok miatt az mma-t abba kellett hagynom hogy tudjam fizetni a terembérletet. Tanácsokat szeretnék kérni hogy melyiket érdemesebb csinálni. Szíves szerint mind kettőt csinálnám. 75 kiló vagyok és szeretnék tömeget növelni és nem tudom hogy az mma-val ez mennyire lehetséges. Szóval aki tud nekem segíteni annak megköszönném.
2012. jan. 4. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nagy, telt izmokat szeretnél akkor testépítés, igaz ez évekbe fog telni, de ha igazán akarod, akkor összefog jönni. Ha nem, akkor mma. Mi nem tudjuk te mit szeretnél.
2012. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én lány vagyok, annyira nem értek hozzá, de ha már választani kell a kettő közül:

Gondold végig, hogy abbahagyod mind a kettőt, melyik fog jobban hiányozni?

Tömegnövelésre mondjuk biztos jobb a testépítés.

2012. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mint már mondtam szeretném mind kettőt. Szeretnék szép izmokat és szeretnék megtanulni jól mma-zni is. mmare mennék hogy ha tudná,m hogy az is növel tömeget mert célom nem a túlzott izomtömeg, hanem inkább a sportos, edzett kinézet
2012. jan. 4. 21:30
 4/14 A kérdező kommentje:
2. válaszólónak: Mind kettő hiányozna. Az mma azért mert tudom ha abba hagyom nem lehetek jó bunyós. A testépítés azért mert ha azt hagyom abba akkor sose leszek szép nagydarab.
2012. jan. 4. 21:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha anyagilag annyira nem vagy eleresztve, akkor válaszd inkább az mma-t. A testépítés hobbi szinten is egy elég költséges sportág. És a kezdeti sikereket leszámítva a fejlődéshez elég sok pénzt követel. Itt a terembérlet a legolcsóbb tétel, és ha ezen felül nem tudsz anyagikban áldozni a dologra, akkor egész egyszerűen nem fogsz fejlődni, akár milyen keményen is edzel. A testépítés a konyhában kezdődik nem a teremben.
2012. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És szerinted mma-val van valamennyi esély a tömegnövelésre?
2012. jan. 4. 21:47
 7/14 anonim ***** válasza:

ha a súlyzós edzés, megfelelő pihenéssel és táplálkozással segíti az izomfejlődést, akkor az MMA edzés mellett mi hiányzik? a súlyzós edzés és a hosszú regeneráció. helyette van intervallumos kur.va kemény edzés.


ha optimalizálnom kellene, és nagyban gondolkodom, tessék:

kiedzed a tested, leszel 80-90 kiló, szép nagy. 2-3 év, mondjuk.

utána eljársz boxolni és birkózni. két olyan stílus, ami szinte mindenre megtanít. rúgni mondjuk nem, de legyél célratörő: ökölvívó kéztechnikával ki lehet ütni az ellenfelet, ez tény. még ha rúg is, bőven van esélyed, ha kitanulod a stabil védelmet, és jó az ütésed. a rúgásoknak mindig van hátránya, tehát akár elvből sem kell használni.


birkózással teljesen esélyes leszel a földharcban. és ENNYI. persze ehhez le kell mondani most a bunyóról, méghozzá akkor egy pár évre. de utána ha visszatérsz, olyan leszel amiről most álmodsz, de kíváncsi vagyok a véleményedre mit szólsz ehhez.

2012. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aczél te hányféle sportot szoktál űzni, ha megkérdezhetem?

Sokszor láttam már a válaszaidat, többféle sportnál is.

2012. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem aki abba hagyja az mma-t és elmegy gyúrni és gyúr 2-3 évet akkor már úgy sem fog vissza mennyi boxolni. Már csak azért sem mert a gyúrás az élete része lesz.
2012. jan. 4. 22:18
 10/14 anonim ***** válasza:

az mma edzések nem a legolcsóbbak,legalábbis errefelé,uh járj boxolni,mond az edzőnek,hogy mész versenyekre is,úgy még olcsóbb,aztán mehetsz kondizni is,mert nem hiszem,hogy havi 4-5000ft/heti akár 5 ökölvívó edzésre sok.

a tömeg meg elsősorban az étrenden múlik úgyis.

2012. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!