Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szabadban történő futás,...

A szabadban történő futás, sapkában, káros a hajra nézve?

Figyelt kérdés

Hajhullással és egyéb korpás betegséggel állok kezelés alatt és félek, hogy ha a sapka alatt beizzad a fejbőröm, az nem tesz majd ennek jót...

20 percet futok naponta, illetve most nem, mert pont-e miatt felfüggesztettem a dolgot.

Tapasztalt valaki e miatt valami negatívat a saját haján?


2012. jan. 6. 16:25
 1/3 dirtboy ***** válasza:

nem hiszem hogy gondot okozna de ha ezen parázol vegyél fel azt a pántszerűséget nem tudom a nevét vagy azt a fülvédős sza rt és akkor a füled nem fagy le de a fejbőröd szabadon lélegzik.

azaz nyugodtan alszol este nem fogsz kopaszon ébredni

2012. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha fiú vagy akkor az üzenetem:


A "kezelés" nem fog érni semmit, a férfias hajhullás nem gyógyítható, csak a pénzt húzzák le. A korpás és sebes viszkető fejbőrre nizoral vagy alpecin sampon.


Amúgy szerintem ennek a sapkának semmi köze a férfias hajhulláshoz. Régen azt mondták vegyél sapkát mert megfázik a fejed. Nekem sokszor fázott a fejem és kopasz is vagyok szóval ha egyszer lesz gyerekem én is ezt fogom neki mondani...


Viszont hallottam már olyat hogy bukósisaktól kopaszodott valaki, ami szintén szerintem marhaság. A hajhagyma a fejbőrben van az hogy kívül dorzsölődik a haj vagy a bőr szerintem nem számít.

2012. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

5 Celsius fok alatt mindenképpen ajánlott sapkát viselni! A fejbőrön keresztül veszíti az ember a legtöbb hőt. Az agy a testtömeg körülbelül 2%-át nyomja, de az oxigénigénye 20%! Vagyis a felvett oxigén 1/5 részét ez a szövet használja el, így belátható milyen hőfokon dolgozik.

A hajhullás pedig a génekhez, betegséghez, részben pedig a hajhagymák elhalásához vezethető vissza. Mínuszban pedig képesek a hajhagymák elhalni nagy hideg hatására csakúgy mint bármely más testrészünk.

2012. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!