Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az étrendről, megfelelő lehet egy hardgainernek?

Figyelt kérdés

Napi


- 500g rizs

- 160g tonhalkonzerv

- 2L 2,8%-os tej


53kg súlyú vagyok. A fenti étrend elég lehet tömegnöveléshez? Multivitamint és ha úgy alakulna a napom tömegnövelőt is szednék, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket érdemesebb nekem kezdőként, nehezen hízóként szedni.


A Jumbo pro-t vagy a 100% Whey Protein Pro-t? Nem tudom, hogy nekem érdemes-e magas fehérjetartalmú étrendkiegészítőt szedni, mert olvastam, hogy az inkább diétás hízékony típusú embereknek ajánlott én meg nehezen hízó vagyok sajnos. Milyen szénhidrát fehérje arányú kiegészítőt ajánlanátok?


A tömegnövelőt csak akkor szedném, ha épp olyan napom lenne, hogy nem tudok rendesen kajálni.


Edzés utánra ha jól értettem szőlőcukorral érdemes bevenni a fehérjét vagy tömegnövelőt?


2012. jan. 7. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A tejet cseréld le 300 g csikemellre + egy csomó zöldségre, tömegnövelő mellé nem kell + szőlőcukor, mert az van benne éppen elég.

Edzés után vagy protein + 50 g dextróz vagy tömegnövelő.

2012. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 dirtboy ***** válasza:

sok a rizs,nem kell annyi ch.

tejet nem kéne inni,de ha már iszol legalább ne a 2,8%-osat igyad.

egyébként nem jó az étrend így mert proteint alig tartalmaz.

mivel úgy tűnik bírsz kajálni rendesen ezért nem is kell majd tömegnövelő,elég lesz a dextróz nem kell jumbo meg hasonló,plusz mellé egy tejsavó.

a proteinen javíts hogy meg legyen a 2g/tskg.

nézhetsz étrendet is a bodybuilderen.

arra figyelj még hogy zöldségek is kellenek.

2012. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kérdésem a tejjel mi a probléma?


néztem és 100ml-ben van 3,1g fehérje és valaki is azt ajánlotta, hogy igyak napi 1-2L-t ha bírom.


Én bírnám és anyagilag sem vészes, olcsóbban kijönnék mint csirkemellel.

2012. jan. 7. 10:38
 4/17 dirtboy ***** válasza:
de zsíros nagyon,meg nem is jól emészthető
2012. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Viszont bevinnél vele 60 g tejzsírt és 90 g tejcukrot amiből csak a zsír nőne, nem az izom.
2012. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszi, értem


igazából ár miatt meg gyors fogyasztása miatt gondoltam a tejre


akkor vizsont csak kell valamilyen tömegnövelő, annyira sok időm sajnos nincs naponta, hogy akár 5-8-szor kajáljak rendesen

2012. jan. 7. 10:44
 7/17 dirtboy ***** válasza:
de akkor hogy ettél volna meg 500g rizst?
2012. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
dirtboy ez egyelőre még csak terv, igazából majd úgyis kitapasztalom hogy tudok és mennyit, de ha valamit komolyan gondolok azt meg is csinálom
2012. jan. 7. 10:56
 9/17 dirtboy ***** válasza:

csak azért mondom mert ha be tudod kajálni a kellő mennyiségű szénhidrátot akkor nem kell tömegnövelő.

ha nem tudod megenni és kimarad vagy 100g ch akkor érdemes nézni valamit amivel pótolod.

ezért is táplálék kiegeészítő,ha nincs szükség sok ch ra akkor elég egy dextróz edzés utánra meg a gyors felszívódású protein és máris rendben van a napi kaja beviteled.


estére ehetnél túrót.

reggel meg pár tojást.

2012. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 escrogar ***** válasza:

Montez: a zsír nem szénhidrátból meg zsírból nő. Hanem abból a tápanyagból, amit a szervezeted nem használ fel. Ha be tudja illeszteni a két liter tejet az étrendjébe (én be tudtam, sőt egy időben 4L-t nyomtam, brutálisat fejlődtem súlyokban és izomzatban, minimális zsírosodással, testzsírom talán 2-3%-ot, ha felment), akkor nyugodtan. Brutális adag fehérje van benne (2L-ben már 60g).


Tömegnövelő helyett meg mindenképpen fehérjét vegyél (passzol a tejjel is, nagyon fincsi), a tömegnövelők 99%-a cukros szar, és még drágább is, mint az étel.

2012. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!