Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kezdjek el edzeni, amitől...

Mit kezdjek el edzeni, amitől sportos és fitt leszek?

Figyelt kérdés

Tinikoromban sokat súlyzóztam, és mostanság is hébe-hóba súlyzózok, de már nagyon belefáradtam a vasak emelgetésébe és szeretnék valami más sportba belekóstolni, ami szintén sportossá és fitté tesz.

(nem a túlsúlyt akarok lemozogni, mert nincs túlsúlyom!)


Milyen sportokat javasoltok?


2012. jan. 8. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
fél tucat küzdősport. nem írom le mindet.
2012. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

December elején voltam lent egy küzdősport edzésen (karate) és elég tingli-tangli volt.

Ha esetleg pesti vagyok tudsz olyan klubbot javasolni, ahol az erőnlétet is komolyan veszik?

2012. jan. 8. 10:00
 3/7 A kérdező kommentje:
pesti vagy
2012. jan. 8. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:

újpest központnál, wado-ryu. de hááát.. most ott is ki lehet fogni lazább edzést.

savate, box, birkózás is ajánlott lehet. már csak azért is, mert aránylag sokkal több sz.ar karate edzés van, mint a hagyományos küzdősportok között, savate-ról pedig csak jót hallottam. de ebből nincs is sok edzés, tudtommal csak pesten.

Jitsu edzéseken is kemény szokott lenni a terhelés (japán jujutsu).

de erő kell a brazil jiujitsuhoz is. vagy inkább technika és állóképesség.

de mindenhol lehet sajnos tingli-tangli edzéseket találni.

2012. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel, hogy milyen stílust kezdek el, csak jó legyen az erőnlét az edzések 95%-ában.

És nem az a fontos hogy melyik edzésre milyen erőnlét kell, hanem hogy melyik edzésen milyen erőnléti gyakorlatok vannak... se időm se energiám küzdősport mellett külön erősítgetni. A küzdősporton szeretnék erősíteni is, hogy utána súlyzókkal már csak kiegészítő edzést kelljen csinálni.

2012. jan. 8. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:

küzdősportokon ezt megtalálhatod. karatén már elvből sem kéne, mert ott harcolni kéne hogy gyakoroljanak, nem izomerőt növelni.

mma-ban elterjedt sportok viszont mind erősítenek: kick box, bjj..

2012. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ez baromság!

karatén szerinted nincs erősítést? akkor a kyosok miért híresek az erejükről és a kitartásukról?


nincs rossz stílus csak rossz dojo...

így lehet hogy karatéból jobb dojót fognék ki mint például thai boxból.

ezért kérdeztem hogy tud-e valaki vmilyen jó edzőtermet.

2012. jan. 8. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!