Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy hozzáértő segitene összeál...

Egy hozzáértő segitene összeállitani nekem egy sportos étrendet?

Figyelt kérdés
Egy ideje próbálok találni magamnak egy étrendet ami jol müködne de nemtudom hogy kell a napokhoz, fizikumhoz, mozgáshoz illeszteni.A kajákhoz meg még ennyire sem értek.Ha tudna segiteni nekem valaki aki tapasztalattal rendelkezik etéren akár privátban akár itt válaszokban azt megköszönném:)
2011. nov. 4. 13:16
 1/9 Zakathol ***** válasza:

Jól működne...de mihez?! Mi a célod az értenddel/edzéssel? Milyen mozgáshoz, milyen fizikumhoz szeretnéd illeszteni

Tömegnövelés/diéta/átmozgatás/szimpla egészséges táplálkozás... Azért kicsit kevés a paraméter...

2011. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát vmi oasmi kéne amit eltudok késziteni otthon.A célom hogy lemenjen a felesleg ami rajtam van de az izmaim megmaradjanak,Inkább a diéta-egézséges táplálkozás kéne me tömeg az van bőven.

A fizikai paramétereim:

-16 éves

-188cm

-88 kg

Gyúrni és boxolni járok (ha ez fontos)

2011. nov. 4. 15:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, szóval szálkásító étrend kell?


itt egy alap, számold ki a mennyiségeket (aerob és súlyzós edzés mellett napi 2g/tskg (testsúlykilomgramm) fehérje és 3g/tskg szénhidrát kell neked):


1. zabpehely

2. tojás

3. husi + rizs

4. (edzés után rögtön, ez nem biztos hogy a 4. étkezés) tejsavó + dextróz

5. (edzés után 1 órán belül) husi + zöldség

6. sovány túró + lenmagolaj

2011. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ohh iesmi kell nekem.Tudnál időpontot irni pontosat és hogy mien hozzávalok pontosan meg mit hogy?Bocs hogy ien pontos vok csak félek hogy elrontok vmit.KÖszi
2011. nov. 4. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Időpontot nem tudok írni, nem tudom mikor kelsz meg mikor fekszel :D lényeg hogy az 1. étkezés a felkelés után fél-1 órán belül legyen, utána pedig egyél 2-3 óránként. Az edzés utáni turmix (tejsavó + dextróz) rögtön edzés után, rá egy órára a szilárd kaja (husi + zöldség).


Hozzávalók? hát azok amiket leírtam, amit kell azt süsd/főzd meg, és ennyi. nem nehéz :)


olvass alapismereteket mindenképp: [link]

2011. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!!
2011. nov. 4. 17:18
 7/9 Zakathol ***** válasza:

Mindent leírt amire szükséged van:

Napi max 3g ch/testsúlykg, napi 2-3g/testsúlykg fehérje és leírta hogy miket érdemes fogyasztanod.

Megnézel szépen egy tápanyagtáblázatot, látod miben miből mennyi van és kiszámolod...


Nincs olyan követelmény hogy hétfő délután 3:23-kor 35,47g tojásfehérjét megsütsz 1,034g olajban és amellé eszel 53,278g párolt brokkolit amit 2,4 teáskanál vízen pároltál....


Az étrendet úgy állítsd be, hogy sűrűn egyél (napi 6-7 étkezés) és a heti súlyveszteség ne legyen több 0,5-1kg-nál. Ha több akkor tuti hogy izmot vesztesz, ha kevesebb az meg nem baj, csak sokat zabálsz -> napi chból vegyél vissza egy kicsit.

2011. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pontosan
2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2011. nov. 4. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!