Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondícionáló edzésprogrammra...

Kondícionáló edzésprogrammra lenne szükségem. Hol találok, esetleg valaki tud írni egy egyszerűt?

Figyelt kérdés

Télisporthoz felkészülésnek kellene. Régen sportoltam, bírom a gyűrődést, és sokszor esek abba a hibába, hogy túledzem magam kondíció nélkül mert még bírom, utána 3 napig mint az öregemberek úgy megyek. Ezért kellene nekem valami fokozatos edzésprogram napi edzésre saját súllyal lakásba.

Guggolás, fekvő, felülés stb.

Mennyivel kezdjem, mennyivel növeljem, kb 1 hónapom van.


2012. jan. 10. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját testsúlyos edzéshez jók azok a gyakorlatok, amiket írtál, plusz belevenném az edzésbe még a kitörést, húzódzkodást és a tolódzkodást.

Ezeket csinálhatod úgy is, hogy heti 3-szor mindegyik gyakorlatból 3 sorozatot hajtasz végre, így kb. időtartamában és edzésfelosztásában egy testépítő edzéshez fog hasonlítani.

Tehát edzés : hétfő-szerda-péntek, vagy kedd-csüt-szombat.

Kezd fekvőtámasszal 3-szor max. ismétlés, majd húzódzkodás 3-szor 8-10, vagy amennyi megy, tólódzkodás szintén 3-szor 8-10.

Guggolás legyen 3-szor 40-50 ismétlés, ha ez túl könnyen megy, akkor vegyél fel egy hátizsákot és abba pakolj valami nehezéket (ásányvíz, mosópor, stb. :))

Utána 3 sorozat kitorés lábanként 3-szor 30 körül, de itt is kell nehezék, ha könnyen megy.

A végére hasprést csinálnék 3-szor 30-40-et.

Ez az egyik módszer.

A másik lehetőség, hogy kiválasztasz az egyik edzésnapra 3 gyakorlatot, mondjuk azokat, amit Te is írtál(guggolás, fekvő, felülés) és kezded mondjuk 15 ismétléssel a fekvőtámaszt, de utána nem pihensz, hanem egyből menjen 15 guggolás és utána egyből 15 felülés.

Ez így 1 triszett, utána kb. 30 mp pihenés mehet 14 fekvő, 14 guggolás, 14 felülés és így tovább mész lefelé.

Ezt a tervet Aczél írta le nemrég és szerintem is jó lehet.

Nehéz így látatlanba megmondani, hogy Neked mennyi a kezdési ismétlés adag, nem tudom, hogy milyen erőnlétbe vagy, de próbáld ki ezeket.

2012. jan. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! ment az UP!
2012. jan. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!