Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? 18 éves...

Tudnátok segíteni? 18 éves lány vagyok kis túlsúllyal szeretnék fogyni.

Figyelt kérdés

177 cm vagyok és 77-79 kg.


Mindenfélét szoktam enni, 1x eszem a suli menzán, 2 szendvicset kapok suliba és még itthon szoktam néha enni valamit.

Pl. a szendvicset miből kéne csinálni? Az segít ha teljes kiőrlésű kenyér + valami felvágottat tudtok ajánlani bele?


Van itthon taposógépem, azon 1 órát szoktam edzeni (vagyis most kezdtem), az jó?


Meg tervezem, hogy jövőhéttől elkezdek krav-magára járni, de anélkül a taposás+rendes étrend (amiben segíthetnétek, de ne ilyen csirkemelles hány grammot kell enni étrend legyen mert arra nekem nincs időm, hogy mindig megcsináljam) hatásos lenne? 10 kg-t szeretnék leadni...


Köszönöm, ha segítetek!


2012. jan. 10. 21:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
Teljes kiörlésű kenyeret egyél csak, 2óra után ne egyél szénhidrátot, és 6óra után pedig semmit. Heti 1x tarts gyümölcs napot ami annyit jelent hogy 1 napon keresztül csak gyümölcsöt eszel és vizet iszol, és heti 1x 1 rízs napot, fött barnarizset egyél egésznap és eztis kizárólag vízzel. kerüld : a kenyeret, a tésztákat, és a krumplit. és edzés keményen.
2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

jajj ez egyszerűnek hangzik, köszönöm!!! :D és tényleg be is válik?


2 után ne egyek szénhidrátot.. szénhidrát az mint tészta kenyér stb, ugye? akkor 2 után mit lehet?

2012. jan. 10. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, a taposógép hatása kerek, egész 0.

Nézd, attól függetlenül, hogy én a kolbászban jobban hiszek, mint a csirkemellfilében, és a filozófiám a testkompozíció alakításáról egészen sajátságos - tehát én lennék az utolsó, aki az étrendeddel piszkál -, de abból, amit írtál, a napnál is világosabban látszik, hogy nem fogsz komolyan tenni magadért. Hiányzik belőled az elhivatottság és az állhatatosság.

Előbb belül tegyél rendet. Utána alakíts a külsődön.

2012. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
pont, hogy most határoztam el magam, de nekem nincs időm ezeket így számolgatni meg csirkét sütögetni minden este, hogy legyen kajám... és csomó ember pl. fogy úgyis, hogy egyszerűen nem eszik, csak az ugye baromira egészségtelen. meg nem fitneszguru akarok lenni, csak pár kilóval kevesebb, nem akarom kigyúrni se magam meg semmi... és pl. csomó ember meg azt írta, hogy a taposógép használt nekik..
2012. jan. 10. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem erről van itt szó. Nem is kell számolgatni a kalóriákat és csirkemellen élni, sem koplalni (itt jegyezném meg, hogy nagyon, de nagyon nem értek egyet az első válaszadóval, amit ajánlott, egészségtelen és csak akadályoz a céljaid elérésében). A gond az, hogy mindettől függetlenül arra a hozzáállásra szükséged lenne, amivel akár a kalóriaszámolást és a csirkemellzabálást is bevállalnád. Az elhivatottság az elhivatottság. Az más kérdés, hogy okosan kell megválogatni, mire irányítod.
2012. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó hiába magyarázom hogy most tényleg elszánt vagyok (párszor már neki futottam) gondolom nem fogod elhinni :D csak azért akartam itt segítséget kérni hátha ti tudtok valami nekem megfelelő módot ajánlani, de látom nem kapok segítséget.
2012. jan. 10. 22:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Továbbá bocsáss meg, de rosszindulat nélkül mondom, hogy egy kis zavar van a fejedben. Arra van időd, hogy egy órán keresztül egy tökéletesen haszontalan gyakorlatot végezz, de arra nincs tíz perced, hogy csirkemellet piríts egy kis olajon?

Csak fogadd el a tanácsom! Olvass sokat a témában, tájékozódj, töprengj sokat, és rakd rendbe a zavart a fejedben! Utána térj vissza a témára!

2012. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tagadom meg a tanácsot. Ez volt a tanácsom. Jóindulattal, hidd el! Azt is hidd el, hogy sokat tapasztaltam már női kliensekkel. Tudom miről beszélek, és így tanácsolom azt, amit írtam! Fogadd meg!
2012. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek Stomp Dániellel. Ha tényleg elhívatott vagy, akkor ahhoz agyban át kell állnod arra, hogy te ezt akarod. Ilyen "jó csinálom is meg nem is" hozzáállással hamar fel fogod adni, hidd el. Jelenleg még lelkes vagy, mert azt gondolod így menni fog, de amikor nem fog működni a dolog, akkor elszontyolódsz és feladod.


Tanácsom:

Csak fehér húst egyél, hozzá leginkább zöldség köret (párolt/nyers), napi 5-6x étkezés, lehetőleg a lisztes, cukros, zsíros kajákat kerüld. Mondjuk a kenyeret helyettesítsd puffasztott rizzsel, de ritkán ehetsz zsemlét is. A napi 5-6 étkezést úgy oszd fel, hogy kb sose legyél éhes, egyél keveset. A 6 óra utáni étkezéssel egyáltalán nincs gond (sőt a nálam sokkal okosabbak azt mondják felkeléstől lefekvésig be kell osztani a napi kaját), ha mellette mozogsz. A taposás mellé/helyett ajánlanám a futást, nagyon jó futó edzésprogramok vannak kezdőknek is, amivel szép fokozatosan fejlődsz bele. Az csak napi fél óra (heti 2-3 alkalommal) szóval lenne fél órád a másnapi kajádat is összeállítani.


Döntsd el, hogy szeretnéd e csinálni, ha igen, akkor csináld rendesen, és akkor eredménye is lesz, ha nem szeretnéd csinálni, akkor ilyen félmunkát ne csinálj, mert a saját önbecsülésed fog tőle romlani.


Remélem találsz benne hasznos információt magadnak. :)

2012. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindent egyél, de csak fele mennyiségben, és mindennap gyalogolj, vagy mozgásterápiát végezz otthon reggel és kétszer még.
2012. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!