Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az a szuperszettes erőedzés...

Mi az a szuperszettes erőedzés? + Ajánlanátok valamilyen edzéstervet? Fogyni, formásodni szeretnék. (Lány vagyok)

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:

A szuperszett annyit jelent, hogy elvégzel egy sorozatot valamilyen gyakorlatból, és utána azonnal, pihenő nélkül elvégzel egy sorozatot egy másik gyakorlatból. A második gyakorlat lehet az adott izomcsoport maximális megterhelése érdekében azonos izomcsoportra végzett gyakorlat, viszont lehet az antagonistára is.

Súlyzós, konditermi edzést vagy otthonit szeretnél? Mindkettőben tudok segíteni.

2011. jan. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyelőre csak itthon tudok edzeni, pár hónap múlva már el tudok menni terembe is. De addig is kéne valami...Az étkezésre odafigyelek, sok fehérjét eszek, kevés ch és semmi cukor, fehér liszt.
2011. jan. 15. 23:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Rendben.

Ha bármikor segítségre, tanácsra, konkrét edzéstervre lenne szükséged, és szükségét érzed, nyugodtan keress majd fel!

2011. jan. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg elkezdhetnéd a kettlebell-t is.A világ legjobb formálója és zsírégetője egyben!
2011. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban remek edzés a kettlebelles, az egyik legjobb a világon, viszont a konditermi edzést esztétikai izomépítés szempontjából nem pótolja, mivel mindkettőnek egészen más a célja.
2011. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
:) Hát ez jó.... Kettlebell-től nem fogsz jól kinézni.... Persze más a dolog,ha neked az az esztétikus,hogy egy rohadt nagy lomha szalámi valaki.Éppen a kettlebellel lehet igazán esztétikus testet kialakítani.
2011. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem a kifogásaidat, viszont szerintem nem vetted figyelembe, hogy a Kérdező hölgy. A kettlebelles edzés nagyon esztétikus vállövet, hátat, férfias felsőtestet és erős lábat épít, viszont ez nem tartozik kifejezetten a nőies alkathoz.

Emellett amit írtam, továbbra is fenntartom. A kettlebell célja funkcionális erő építése, míg a testépítő stílusú konditermi edzésé esztétikai izomépítés, azaz szobrászkodás a testtel. Tehát konditermi edzéssel megoldható az, hogy belenéz az illető a tükörbe, azt mondja, hogy ez és ez az izomcsoportom még alakításra szorul, és izolációs gyakorlatokkal segít a helyzeten. Kettlebellel az ilyesmi nem megoldható, az azzal való edzés által az izom oda megy, ahová kell, hogy erősebb és szívósabb legyél tőle, de ebbe olyan sok beleszólásod nincs, mint konditermi edzéssel.

Lássuk be, hogy a kettlebell tényleg a világ egyik legkiválóbb edzőszere, de a használata nagyon technikás, precíziós munka kell az elsajátításához, és eszemben sincs ezt annak ajánlani, aki csak és kizárólag jobban akar kinézni.

2011. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ezzel már egyet értek... :)
2011. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Válaszoló, szerintem sem volt köztünk vita már az elején sem, csak pusztán elbeszéltünk kicsit egymás mellett, azonos vélemény melletti kommunikációs zavar volt csupán. :)
2011. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!