Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúráskor ha pl olyan gyakorla...

Gyúráskor ha pl olyan gyakorlat van hogy megerőltetem a csuklóm rohadtul megfájdul egy idő után, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Például kétkezes bicepszezésnél a 3-4. széria végére felé már nem tudom rendesen befejezni mert a csuklóm bemondja az unalmast és rohadtul fáj már 2db csuklószorító van a kezemen és így is megfájdul,mit lehet tenni, van valami megoldás rá?
2012. jan. 16. 19:50
 1/9 dirtboy ***** válasza:
talán ideje lenne pihentetni
2012. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kihagytam 1 hónapot és utána elkezdtem és már az első edzés után megint.
2012. jan. 16. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:
válts gyakorlatot vagy pedig francia rúddal csináld mert ezek szerint nem a bicepsz dolgozik hanem a csukló ami rontja a hatást...
2012. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:
és csináltál egy kis csukló erősítést pihi után/súlyzózás előtt vagy egyből bele csaptál a lecsóba?
2012. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem, mindig be szoktam melegíteni előtte, de nem csak a csuklómmal van gond mert a bokám is állandóan ropog ha forgatom a lábam.
2012. jan. 16. 20:13
 6/9 dirtboy ***** válasza:

nem bemelegítésre gondoltam hanem csukló erősítésre,nekem is mikor fájt a vállam nem csak edzés előtt melegítettem be hanem addig el sem kezdtem edzeni amíg meg nem erősítettem kell szinten.

azaz nem kellet volna addig edzened még a csuklód nem javul meg,előtte meg kellett volna erősítened,és csak később edzened.

sok vizet igyál és minimum 1db ízületvédőre is beruházhatnál addig még nem fájdul meg mindened.

és hanyagold a csukló fájós edzéseket és helyettük erősítsd a csuklód még jó nem lesz.

ha közben is fáj akkor megint pihentetni kell majd.

2012. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egyszerű.. kerüld azt a gyakorlatot.. ha mégis szereted akkor Francia rúddal végezd ez egy nagy segítség a csuklódnak..

Én annó hasonló problémámra vásároltam a Scitectől egy Joint-X et Ízületvédő 1doboz végére rendbejött !!!

2012. jan. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogy erősítsem a csuklóm?
2012. jan. 16. 22:07
 9/9 dirtboy ***** válasza:

pl,csukló behúzás,csukló felhúzás,wrist roller,meg van egy olyan gyakorlat is mintha horgásznál,fogsz egy rövidebb rudat és azt emelgeted,de úgy fogod mint egy horgászbotot.

alkarral ne támaszd meg.

túlzásba ne vidd és túl nehéz ne legyenek a gyakorlatok mert úgy még csak rosszabb lesz ha egyből meg erőlteted.

szépen fokozatosan ki súlyokkal.

2012. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!