Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszitek be a...

Vadmeggy kérdése:

Ti hogyan viszitek be a kreatin monohidrátot?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy tökéletesen fel kellene oldani, de akármilyen meleg vízbe rakom bele és kevergetem 5 percig, nem oldódik fel. Ti kevertek hozzá szénhidrátot, vagy csak simán kajáltok a kreatin után?
2012. jan. 19. 01:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
intravénásan
2012. jan. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én 2,5 deci legmelegebb csapvizet öntök a shakerbe, majd úgy rázom jó sokat, aztán még rá 2,5 jéghideg víz, és az így kapott langyos elegyet iszom. Ez egész jól bevált nálam.
2012. jan. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zakathol ***** válasza:

Nem muszály feloldódnia.

Én fél liter sima csapvízbe beledobok 5g-ot, felkavarom és amíg le nem ülepszik lehúzom az egészet. Semmi görcsölés :D Sőt vannak olyanok is akik 5g kreatin a nyelvre/szájba és ráhúznak fél liter vizet...

Szénhidrátot meg nem rakok hozzá, nem is ajánlott cukrok fogyasztása az edzés utáni időponton kívül.

2012. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
beöntéssel
2012. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:

én úgy fogom inni hogy flakonba víz,bele a megfelelő mennyiségű monohidrát,hozzá kb.15g dextróz,aztán megiszom.

napi 3 adagra osztva a kreatint.

2012. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy nem nagyon szabad dextrózzal bevinni, mert nagyon megdobja a vércukorszintet. Máshol pedig azt írják, hogy teljesen fel kell oldani, mert így tud a leghatékonyabban felszívódni.
2012. jan. 19. 14:04
 7/13 dirtboy ***** válasza:

és mi van akkor ha meg dobja kicsit a vércukrot,pont semmi.

nem fél kiló dextrózzal kell bevenni hanem csak annyival hogy gyorsabban átjusson a gyomron és a vérbe kerüljön a kreatin,ugyanis a gyomor savas környezete erősen károsítja a kreatint.

pár g dextróz simán belefér más időszakban is nem csak közvetlen edzés után.

2012. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Zakathol ***** válasza:

A dextróztól semmivel se fog gyorsabban átmenni a gyomron.

Cukor nélkül is azonnal a vérbe kerül, és pont azért fölösleges cukorral meginni, mert mire beér a vérbe addigra már úgyis eszed a rizset/zabot/akármit amibe meg ott lesz a szénhidrát.

2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dirtboy ***** válasza:

A harmadik és egyben legfontosabb dolog: a kreatint MINDEN alkalommal szénhidráttal kell bevenni!

Ennek oka az, hogy a kreatint az izmokba az inzulin nevű hormon szállítja - ha magasabb az inzulinszint hatékonyabb a kreatin izomkba történő szállítása. Az inzulinszintet leggyorsabban és legbiztonságosabban egy adag szőlőcukorral lehet megnövelni. Az ún. kreatin transportrendszerek már tartalmazzák a kreatin mellett a megfelelő mennyiségű szőlőcukrot is.


[link]

2012. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zakathol ***** válasza:

A fő kérdés itt szerintem az, hogy a kreatin a vérben mennyi ideig van. A felszívódásban megegyezhetünk, hogy mivel folyadékkal visszük be, üres gyomron át gyors(most az mindegy hogy van-e benne cukor).

Ha a vérbe került akkor mivan? Mivel ott nem savas a környezet, ezért szerintem el van épp elég ideig ahhoz, hogy egy adag csirkerizzsel szépen megemeld az inzulinszinted annyira, hogy beépülhessen.

Kérdés, hogy szükséges-e a gyors inzulinszint-növekedés? Én úgy vagyok vele - tapasztalati alapon jutottam erre a következtetésre -, hogy fölösleges, ráizgulni. Cukor nélkül is szépen hozza a tömeget. A többit meg mindenki úgy oldja meg ahogy akarja :)

2012. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!