Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » DEFENDO-ról mit gondoltok?

DEFENDO-ról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2012. jan. 19. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan szidják,de szerintem alapvetően nem rossz.Tudod,olyan,mint a Krav Maga.Az sem rossz,de minden tehetségtelen,képzetlen instruktor azzal akarja megkeresni a kenyerét,h ilyenekk átbassa naiv 'önvédőket'.Szal ha kamu edzés van,akk hanyagold,de ha normális,képzett instruktorral,akk csináld,mert ha normális,akk tényleg használható.
2012. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Carbonnal abszolút egy véleményen vagyok. Ismerem a rendszert, mivel egy jó ideig űztem. Nem lehet összehasonlítani egy rendesen oktatott harcművészettel, de ha rendesen oktatják, akkor fegyvertelen ember ellen viszonylag biztos tudást ad. A hazugság a késes támadás elleni védekezésnél kezdődik. Ha meg az oktató szar, akkor nincs értelme, de ez minden egyéb stílusra igaz.


Hol akarod az edzést csinálni?

2012. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kiegészítő sportnak teljesen jó,vannak benne nagyon hasznos dolgok.

kezdő sportnak,viszont nem az igazi,mert az alapokat szerintem nem tanítják rendesen.

pl aki úgy megy le,hogy egy balegyenest nem tud ütni,azt nem defendon fogja megtanulni az biztos.

viszont ha az alapokkal tisztában van és úgy megy le,akkor a repertoár színesítéséhez tökéletes kiegészítő.

2012. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló jól rávilágított az "önvédelmi rendszerek" egyik nagy problémájára. Innen onnan összelopnak pár technikát és ezeket kiragadva eredeti környezetükből "salang" mentesen oktatják. A probléma, hogy lényeg a "salang-ban" rejlett nem véletlenül úgy oktatják a harcművészeteket ahogy. Így válva használhatatlanná néhány egyébként jó technika nem véletlenül van az, hogy a jónak mondott defendo, krav maga oktatók komoly harcművészek akik így több pénzt keresnek. Ezek a rendszerek pont a képzetlen embereket célozzák meg a könnyen, gyorsan, hatékonyan jeligével ami egy ordenáré nagy átbaszás. Lehet, hogy a tanulóiknak egy két részeg hülye gyerek ellen még "sikerélményük" is lesz, de ezek nem ütik meg valódi támadás szintjét.
2012. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!