Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez baj lehet? Ismerős mesélte,...

Ez baj lehet? Ismerős mesélte, hogy személyi edzőt fogadott és az alaposan megmérte mindenét. Az enyém ilyet nem csinált amikor kezdtem.

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Máskor ne mondd meg a személyi edződnek, hogy már van valakid.

:D

2012. jan. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:D
2012. jan. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Azert jo, mert akkor lesz alap es igy tudod, h mennyit fejlodtel.

Lehet rad nezett es azt gondolta, h ahh csak egy bohoc, ket het utan leall:D

2012. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szerintem nem kéne részegen gépeznetek
2012. jan. 20. 14:02
 5/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Én edző vagyok és bizony van valami igazság az utolsó hsz -ban is. :-)

Ha valaki jön, hogy 1 hónapot szeretne járni, azt én sem fogom méregetni, csak azért hogy látszatmunkát csináljak. 1 hónap alatt max. a leg alapvetőbb gyakorlatokat lehet megtanítani.

Ha kezdő vagy, megint csak nincs sok értelme, mert az izmaid növekedni fognak az elején, így a centi (ahogy a mérleg sem) nem lesz mérvadó.

Én inkább azt szoktam kérni, hogy mérjenek otthon körméretet, súlyt, írják föl. Csináljanak "előtte" képet semleges háttér előtt fürdőruhában. Akinél nem indokolt az elhízás, vérképet, hormonszinteket is szoktam kérni, de gyanú esetén elég lehet egy pár napi reggeli hőmérőzés is. (alap anyagcsere miatt, ha ez nincs rendben, akkor mehet orvoshoz vérvételre, TSH, t3, t4, fT3, fT4, stb...)


Erre azért van szükség, mert csak így tudom garantálni az eredményt, ha az alapvető okokat szüntetjük meg először. Ha nem csinálja amit mondok, elküldöm simán, mert ha nem fejlődik az rontaná hitelességem.

Persze a legtöbb edző csak a pénzre megy és nem érdekli az eredmény.....ez már csak ilyen ország.

2012. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

minden privát edzésperiódus állapotfelméréssel kell kezdődjön. És itt nem az a lényeg, hogy megmérik a bicepszedet, meg a hasadat...


Az lenne a lényeg, hogy az edző felmérje a jelenlegi edzettségi állapotodat, az izületi mobilitásodat, mozgásmintáidat. Ha ezt nem teszi meg, nem képes hatékony edzéstervet készíteni, és a sérülés kockázata is megnő.


A személyi edző nem egy csevegőpartner.

2012. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) Ez jó lett. A 6-os válaszoló alapján az 5-ös válaszoló, aki edző nem méri fel a "mozgásmintákat" meg az "ízületeket".
2012. jan. 20. 23:34
 8/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Valamit tudnod kell:

Ez az FMS (functional movement system) nemrég jött be magyarországra. A fitness -iparban (elhatárolódnék tőle tisztelettel) gyakoriak az ilyen újdonságok, amiknek egyetlen mozgatórugója a PÉNZ !

Minden ilyen rendszert el lehet adni, tanfolyamok, továbbképzések keretében, ami az illető cégnek komoly bevételt jelent.

Hogy mennyire hasznos ? Talán bizonyos esetekben egyes részleteiben alkalmazható, sőt eddig is alkalmaztuk, csak nem volt divatos neve, nem volt mögötte egy hype-olt fantázianév, amit el lehetett adni.


Ennek tükrében felesleges okoskodásnak tekintem az utolsó hsz.-et, mivel egy jó edzőnél egy dolog számít, mégpedig az EREDMÉNY. Ezt pedig évek (évtizedek) óta, mindenféle hangzatos hülyeségek nélkül el tudjuk érni, biztonságosan és 100 % -osan.

Mindíg lesznek szakemberek, akik jó pénzért a nevükkel reklámoznak ilyen rendszereket és amig ők ezt teszik, addig mi VALÓDI MUNKÁT végzünk.

Én az ilyen embereken jókat tudok röhögni, amikor látom a fájdalomcsökkentő tapaszokat rajtuk, mert annyira kiszűrték a mozgásmintájukat, hogy minden ízületük sérült és folyamatos fájdalommal küszködnek... :-D

2012. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!