Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan előzhetem meg a lóról...

Hogyan előzhetem meg a lóról való esést?

Figyelt kérdés

(Mindenhol azt olvasom h nem kell erősen szorítani a nyerget a lábammal de viszont nekem azt tanítják h igen.)

Örülnék néhány tanácsnak h h előzzem meg a leesést.


2012. jan. 22. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. nem szállsz fel.

2. fejleszted az egyensúly érzéked.

3. ha kibillensz az egyensúlyodból, akkor nagyon szorítod, és helyre hozod az egyensúlyod.

2012. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem a f@szt nem kell szorítani...
2012. jan. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bánomisén ***** válasza:

Ha nem szorítod a lábaddal a lovat, ne csodálkozz, hogy leesel. Ráadásul a ló sem érzi akkor, hogy valaki irányítja, hiszen a szár mellett még lábbal adod neki az instrukciókat, ha nem érzi, hogy ott van a lábad, összezavarodik, azt hiszi, ő a főnök és akkor is eshetsz egyet róla.

Egyébként nem kell félni a leeséstől sem (merthogy teljesen megelőzni nem lehet, bárki bármikor bármi miatt lepottyanhat), nem igazi lovas az, aki legalább egyszer nem huppant le a ló hátáról.

2012. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom már estem le kétszer.
2012. jan. 22. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:

És milyen jól olvasod! :)

Valamint: baromságot tanítanak Neked. :)


Ha erővel és nem egyensúllyal akarsz fentmaradni: vesztettél (ez alól az ágaskodás a kivétel, mikor azért jól jön az erős combizom). Egy 6-700 kilós állat ha azt akarja, hogy Te leszállj, hidd el, hogy hamarosan lent leszel. :)


Ha túl merev az ülésed: megintcsak vesztettél. :)

Laza és elengedett ülés kell ahhoz, hogy bármerre mozdul a ló, Te tudd követni. (És itt nem a szétfolyást kell érteni.)


Aztán fontos, hogy előre gondolkodj. Figyelj, hogy mitől ijedhet meg a ló - tapasztalt lovasok is esnek, de főleg ezekben a szitukban, mikor váratlanul oldalra ugrik a ló.

Ha terepen mész, bokros részen, erősen esélyes, hogy lesz valami jószág benne, amitől rettenetesen kell félni és lovakat eszik - épp ezért számíts rá.

(Ugyanez érvényes pocsolyára és nejlonokra, szemétkupacokra és autógumikra.)


Pályán egyelőre csak a "jókedvű" bakolástól kell tartanod (fej le, hátsó lábbal kirúg), olyanor ne engedd, hogy a ló levigye a fejét.

Ágaskodós ló viszonylag kevés van - de a megoldása egyszerű annak is: előre kell hajtani. Csak álló helyzetből tud a ló felágaskodni, tehát amíg mozgásban van, nyerésben vagy. :)


Egy szó mint száz, keine panik! :)

És jó lovazást!

2012. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Cyan, te nagyszerű kung-fus lennél!
2012. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát de most akkor kell szorítani vagy nem kell? Már nem tudom mert mindenki mást mond.. :/
2012. jan. 23. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:
kell. kész, vita lezárva...
2012. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Papa: egyszer majd arra is benevezek. :)


Kérdező: hátdemostakkor nem kell folyamatosan szorítanod. :)

A térded folyamatosan támaszkodik (értelemszerűen), a lábszárad puhán ott van a ló oldalán. De nem nyomod, mint a meszes és nem szorítod combbal sem. Csak lazán és elengedetten ülj.

Remélem a derék-, és testsúlysegítségeket is tanítják!

(Bár ha arra tanítanak, hogy szorítsd a lovat, kétlem...)

2012. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
persze hogy kell szoritani! Külőnben h akarsz fen maradni a lovon?!:D
2012. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!