Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen legyen az edzésprogramom?

Milyen legyen az edzésprogramom?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok,164cm 60kg. Amikor még ifjú voltam és feszes (nem a sporttól, hanem a fiatalságtól),56kg voltam és úgy jó voltam. Ergó most van rajtam 4kg zsír és a kötöszövetem se a tuti már. Célom az, hogy megszabaduljak ettől a négy kg zsírtól, illetve a formás feszes alakért szeretném, ha az izmaim is definiáltabbak lennének.2 hónapja kezdtem futni, minden másnap 40 percet, ez jó, bár meg kell valljam, az étkezésben nagyon nehéz a kontrollt tartanom, így még sok eredményem nincs, de majd ezen próbálok javítani és a szálkásító diéta szerint étkezni. Az erősítő gyakorlatokat hogyan illesszem az edzésprogramomba? Sajátsúlyos gyakorlatokra gondoltam, illetve 1,5kg-os kézi súlyzóval kar-váll gyakorlatokra. Tehát az aerob futóedzések előtt vagy után, vagy elkülönítetten, páros napokon aerob, páratlanon erősítés? Vagy hogy csináljam?
2012. jan. 26. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel az aerob edzés már megvan, így tényleg csak a szálkásító diétán fog múlni. A saját testes gyakorlatokat próbáld elkülönítve végezni az aerobtól, de ha nem megy, akkor mindenképpen a súlyzós edzés, ill saját testes edzés legyen előbb, utána aerob. Saját testesre mit gondoltál? Guggolás, kitörés, fekvőtámasz lábemelés, ezek tuti gyakorlatok.
2012. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet az étrendeddel?
2012. jan. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát az étrenddel bajban vagyok. Megvannak az ismeretek, hogy hogy kéne, de a munkám mellett nehéz kivitelezni, illetve, önkontroll problémák is vannak. Igen, tudom, akaraterő, és akarom is, de nehéz. Csak vizet iszom, ez alap, de sajnos keveset, kb egy liter mindennel együtt. :-( Most pl dél van és csak a reggeli kv ment még le. :-( Aztán tudom én, hogy a szálkásító diéta: kevés szénhidrát, az is összetett, sok fehérje, és csak kevés, de hasznos típusú olajok. Itt az a baj, hogy nem tudok 6x étkezni, max 4x és a munka miatt előfordul, hogy éhesebb leszek így a kelleténél, és benyomok valami könnyen elérhető, fehér szénhidrátdús szart. Amúgy 8-18-ig dolgozom, szigorúan ülőmunka, de nem nagyon tudok kajaszüneteket tartani, csak ebéd. :-( És semmilyen étrendkiegészítőt nem eszek. Esetleg tanácsok, min változtassak? (ne legyek gyenge... :-)
2012. jan. 26. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég jól látod, hogy mit kellene enned és hogy min kéne változtatni, tényleg már csak az akaraterő hiányzik.

Próbálj azért valahogy délelőttre is valami fehérjedús étkezést berakni, ha más nem vigyél teljes kiőrlésű kenyérből + natúr sült csirkemellből egy szendvicset. Így délutánra már nem kap el annyira a nagy éhség.

2012. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!