Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vannak olyanok, akik szoktak...

Vannak olyanok, akik szoktak mostanában esténként futni?

Figyelt kérdés

Hány km-t szoktatok futni ebben az időben?

Nekem nagyon megfájdul a torkom,pedig az orromon veszem a levegőt. :/


2012. jan. 28. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam néha szeretek este futni de kb max 1-1.5 km szerintem ebben az idő pontban nem kel több főleg hogy hideg van.Próbálj sálat tekerni az arcodra hátha segít én ilyen problémával nem szenvedek.A tempódon is múlik: milyen gyorsan futsz,milyen gyorsan veszed a levegőt
2012. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nekem is csak max 1,5-2 km megy.

Kb.8 kg-t szeretnék leadni és kicsit aggódtam,hogy csak ilyen keveset tudok futni.Nyáron ment 3-5 km is,jobb időben.

2012. jan. 28. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam. Nem vagyok nagy sportember, csak két hónapja kezdtem, minden másnap futok. Nálam az este tényleg este, 7-8 fele indulok, 40 perc futás. Az öltözékem: edzőtrikó, síaláöltöző, és egy kapucnis pulcsi. Kesztyű, sál, sapka, Nekem a fülem nagyon érzékeny, ezért a sapkára felhúzom a kapucnit és kívülről tekerem a sálat, amit a szám elé is próbálok. Én is félek a megfázástól, de eddig semmi probléma nem volt. A sál a száj elé dologgal az a baj, hogy egy idő után bepárásodik a sál és nedves lesz, ami rosszabb. A tapsztalataimból azt gondolom, veszélyesebb az izadt ruhában való megállás, mint hogy edzés közben hideg levegőt szívsz be. DE! Mi a célod? Állóképesség vagy fogyás? Mert amúgy nekem inkább a fogyás. Mindent elolvastam a témában és rájöttem, hogy a cél az aerob pulzus-zóna (zsírégető zóna), beszereztem egy pulzusmérő órát, kipróbáltam vele az edzést, miután beállítottam rajta a saját zónámat és legnagyobb meglepetésemre emelkedőn csak ütemes gyaloglást, lejtőn pedig a legenyhébb kocogást "enedélyezi" és az időt növelnem kellett 60 percre, ami ilyen tempó mellet lazán kivitelezhető. És emellett a tempó mellett a légvétel sem jelent problémát még fagyban sem!!! Viszont melegebb öltözéket kíván mint a rendes futás. Talán segítettem valamit.
2012. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél,köszi!!!

Nekem első sorban a fogyás lenne a célom.

2 km-t lefutok 10-12 perc alatt általában. Lehet,hogy nekem is növelnem kellene az időt.30-40 percet szeretnék majd kocogni.

Te minden nap szoktál menni? Sikerült fogynod ezalatt a pár hónap alatt?

2012. jan. 28. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát a 10 perc az kevés lesz. Annyit minden reggel futok a munkahelyemre (mindig késében vagyok) mégsem vagyok lefogyva... :-) Szóval igen, a 40 perc legalább kell. De az én pulzusmérős tanulságom alapján ez idő alatt egyáltalán nem kell megszakítanod magad! Olvass utána a témában, kb 40perc után indulhat csak kb a zsírtartalékok mozgósítása, addig a vérben épp fellelhető energiákat használod el. És ehhez a folyamathoz pedig oxigénre van szükség, ha túlpörgeted a szíved nem lesz elég oxigén és az izmodat fogod elégetni, ez pedig nem cél. Tehát hosszú laza edzéseket tarts. Ezt elég minden másnap. Edzés után 60 percig ne egyél, vagy max fehérjét. És étrend is kell a fogyáshoz. Diéta nélkül nem fog menni, kalóriadeficit kell. nem vagyok egy tapasztalt nagyokos, én is a netről olvastam ezt a sok tudományt. Nekem még az étrendemen sokat kell javítani, ezért még nincs olyan nagy eredményem, csak 2kg. Illetve eddig "önmegszakítósan" futottam, csak most tudtam meg, hogy ez pont nem jó. Sok sikert magunknak! :-)
2012. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

2 kg az nagyon jó,ügyes vagy.

Megpróbálom ezt a 40 perces futást minden más nap.Amelyik napokon meg nem futok,szerintem majd tornázni fogok valamilyen dvd-re.

Nyárra szeretnék egy jó alakot. :)

2012. jan. 29. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!