Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés: tápanyagfelvétel?...

Testépítés: tápanyagfelvétel? Gyors anyagcsere? étrend-kiegészítő készítmények? Nagy segítség kellene?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Kb 1-2éve elkezdtem (mindenféle táp nélkül) edzeni/kondizni ,azóta kicsit formásodtam is (láb,hát,váll, leginkább bicepsz)


Most unokatesóm (aki már jó pár éve testépít)invitált hogy én is járjak el vele normálisan konditerembe!


Viszont egy nagy problémával állok szemben(nem vagyok egy nagy darab,pont hogy nem vagyok vékony):

Hiába eszek mint egy disznó(éjjel-nappal,hízlaló,kalória dús kajákat) egyszerűen gyors az anyagcserém (van úgy hogy ha tényleg bőségesen bekajálok akkor egy nap vagy 2-3szor is elmegyek nagy Wc-re)! Ennek következtében,hiába van normális étrendem,a gyors anyagcsermének "köszönhetően" a bevitt ételből a tápanyagot a szervezetem nem tudja kellőképpen felvenni mivel hamar kiürül a szervezetemből!


Erre kellene nekem valami megoldás: valami módszer?!

Vagy valami olyan szer ami megakadályozza a gyors anyagcserém ,vagy olyan szer "étrend-kiegészítő" amivel pótolni tudom a tápanyagot a szervezetemben!


Tápozni (Anabol,Tej-savó,protein,fehérje) nem merek ,mert állítólag az úgy hat: amikor edzek akkor felfújódok ,de ha abbahagyom akkor leeresztek és löttyedtek lesznek az "izmaim"!

Persze ha netán valami olyan készítményt találnak amivel kicsit segíthetném az izmok regenerálódását/felépülését/növekedést + tápanyagot is tudna biztosítani és nem eresztek le tőle akkor vevő lennék rá!


Segítségeket , módszer/termék ajánlatokat várok!


Köszönöm előre is!


2012. jan. 30. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mark86


Hogy a rákba lehet az anabolt a fehérjével összekeverni és hogy nem lehet összekeverni a fehérjét a tejsavóval?

2012. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 dirtboy ***** válasza:

elég buta vagy ezen a téren az biztos.

nézz egy étrendet ami 5,5-6g/tskg ch és minimum 2g/tskg protein tartalmaz.

ennek be kell válnia,ha gyors az anyagcseréd többet kell enni ilyen egyszerű.

ezt olvasd el:

[link]


azt viszont nem értem hogy miért nem kérdezed erről a testépítő haverod.

2012. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát itt aztán van kavarodás. :)

Az anabol a szteroid, ne keverd a tisztán kaja proteinnel, pláne hogy a fehérje=protein.

Nyugodtan eheted a táplálék kiegészítőket, leginkább multivitamint és tejsavó proteint, ezektől nem fújódsz :) fel.

A kokszokat hanyagold.

Lesz itt még hozzászólás úgy érzem.

2012. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zakathol ***** válasza:

Megfelelő étrenddel, bárki tud hízni. Az hogy eszel mint egy disznó még nem jelenti azt, hogy a megfelelő forrásból(megfelelő "energiasűrűségű" ételt fogyasztod) teszed...


Nehezen hízók kizárólag rizst és zabot(zabpehely) egyenek, sok hússal.

Az étrend >= 2g/testtömeg fehérjéből és >=5-6g/testtömeg szénhidrátból álljon. Mindkettő nagyon fontos.

A többi pedig már csak a jól összeállított intenzív edzésen és a sok pihenésen múlik.


Az utolsó bekezdésed a táplálékkiegészítőkkel kapcsolatban pedig akkora marhaság, hogy inkább nem is írok rá semmit... :)


[link]

Kellemes időtöltést!

2012. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Montez ; Zhakatol:


Köszönöm a tanácsokat,agytágítást!


Igen,sajnos nem értek hozzájuk ,csak hallásból tudom nagyjából mik ezek a készítmények!


Dirtyboy: hiába kérdezném a testépítő haveromat ,ő semmilyen port sem látott életében mivel neki jó a szervezete ehhez (úgy felveszi a kaját a szervezete hogy az hihetetlen) :)


Akkor ezek szerint étrend-kiegészítő , tejsavó,multivitaminok ezek jók?!


Elnézést kérek mind azoktól akik hülyén néznek a kérdés miatt ,de sajnos nem vagyok tisztában az ilyen készítményekkel! És gondolom pont ezért vagyunk itt: amit nem tudunk arról felvilágosítanak!


Köszönöm!

2012. jan. 30. 18:31
 6/11 Zakathol ***** válasza:
A linkelt alapismereteket olvasd el. Nem véletlenül adtuk :)
2012. jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is gyors az anyagcserém , nagyobb szénhidrát bevitel megoldotta
2012. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mark86


Végre valami értelmes kérdező. Nem sértődik meg,hajlamos a tanulásra,fejlődésre.

Sok sikert!

2012. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, általában sértődés van. :)
2012. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

mark: köszi! nem vagyok sértődős fajta (ráadásul nem értem mind azon embereket akik segítséget kapnak itt és ezen besértődnek) én köszönettel tartozom csak ;)


reméljük ez az étrend terv beválik ;)


köszönöm még egyszer!

2012. jan. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!