Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés esetén egy...

Tömegnövelés esetén egy nehezen fejlődőnek (hardgainer) vitaminon valaming tömegnövelőn kívül milyen TÁPKIEGET érdemes venni?

Figyelt kérdés
BBCA, KREATIN ?
2012. jan. 31. 16:01
 1/10 Zakathol ***** válasza:

*BCAA


Egyébként nem feltétlenül szükséges. A kreatin lehet egyedül még egy eshetőség de az még az elején felesleges. Ha már egy ideje megy az edzés, elkezdtél szépen fejlődni akkor 1 év után már lehet azon is gondolkozni.


A nehezen fejlődőnek a legeslegfontosabb a precíz és brutális étrend + edzés utáni turmix. A többi már csak a mese habbal :)

2012. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
miért pl aki csak 4-5 hónapja edz miért nem lehet szedni kreatint ? haverom csak 3 hónapja edz és szedi és elég sokat fejlődik tőle,amúgy nem egy oldalom olvastam h kreatin 1ik legfontosabb kiegészítő 1 hardgainernek. ja és a kajám rendben van.
2012. jan. 31. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedheted te is, de nem a kreatin a legfontosabb, anélkül is jól fogsz tudni fejlődni.
2012. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Zakathol ***** válasza:

Azért mert sokan hajlamosak a kreatinra támaszkodni mint "csodaszer", mellette pedig elfelejtik az alapokat. Jó, ha az ember megtanulja, minek hol a helye a listán és igen, a kreatinnak a vége felé ( de legalábbis a mezőny második felében) van. :)

A haverod, ha 3-4 hónapja edz, akkor kreatin nélkül, jó étrenddel is ugyanolyan szépen fejlődne.

2012. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem... és az edzés előtti "bedurranó" szerek mint a hot blood vagy a BIG BANG mennyire hatásosak?
2012. jan. 31. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Kinek mennyire.. Engem a legelső alkalommal beszédített a hot blood aztán a következő 3 használatnál már az sem történt és odaadtam a teremben valakinek aztán neki meg tök jól bejött. Én meg ugye nem éreztem semmit tőle (kivétel az első alkalommal, amikor ugyanis beszédültem tőle!)

A Big bang-ről ugyan ez a véleményem. Abból sem szedtem be többet, mint 4 adag, mert nem éreztem tőle semmit.

A kreatinoktól sem érzek semmit. Az vérhígítós, pulzus növelős gyógyszertári tabletták energiaitallal sem jött be. Kétszer benyeltem majd se többet.

A drágábbnál drágább proteinek sem mutatnak fel nekem túlzott eredményeket. Jelenleg a Myomax az, amit érzek egy picit is. Nem lettem tőle erősebb, de az erőnlétemet a sok CH gondosan fenntartja.. Pedig már elkezdtem kételkedni a Scitec termékek hatékonyságában...

Glumatim+Bcaa.. Ezek sem csodaszerek. Pusztán fontos kiegészítői az edzésnek. A multi vit. pack-al és a megfelelő étrenddel egyetemben.

2012. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zakathol ***** válasza:
Az aminosavaknak én inkább csak diéta alatt látom értelmét, ott azért az izomvédelemnél jól jönnek, de tömegelésnél egész egyszerűen kár a pénz értük. Ha tömegelsz, akkor úgyis elég tápanyag van a szervezetben, hogy ne legyen katabolikus állapot ( persze ez csak akkor érvényes, ha a tömegelés rendes étrendet jelent), nem szükséges súlyos tízezreket elkölteni még plusszban.
2012. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 clint ***** válasza:
én még diéta alatt sem látom értelmét, pár szem aminosav ugyan mit védene, pár miligramm fehérje, akkor már inkább egy turmixot ledöntesz és kész...
2012. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zakathol ***** válasza:

Azért az amino nem csak annyi, hogy pár miligramm fehérje :D

1 adag fehérjében (nettó 30g-ban mondjuk) x g L-glutamin.

1 adag L-Glutamin meg tisztán L-glutamin, tehát mittudomén 5-10g. Így csak a sima glutamin kiegészítéssel beviszel napi ~20g-ot is akár (+ a turmixokban lévő), míg csak turmixxal 20g-al kevesebb kapásból.

Szóval értelme, van csak kérdés hogy megéri-e

2012. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clint ***** válasza:
a tablettákról volt szó nem a porról... 3-4ezer forintért veszel 100-120 szem aminósavat ami 50-70 gramm proteinnek felel meg, amit 1-2 turmixban el lehet fogyasztani... ennyi
2012. febr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!