Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Női edzéstervben segítene valaki?

Női edzéstervben segítene valaki?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, 1 hónapja járok le konditerembe. Van rajtam felesleg a szokásos helyeken (belső comb, csípő, fenék, kicsit a hasamon is). Úgy 5-7 kiló összesen. Szeretnék lefogyni, és szép alakot szeretnék, de nem tudom mit hogyan kellene csinálnom. Nem kigyúrni szeretném magam, csak formás alakot. Ha nem is lenne olyan kicsi a fenekem (szerintem alkatilag nem lesz soha nagyon kicsi), akkor is feszesíteni szeretném.


Amit szoktam csinálni:

- hegymeneti biciklin 25-30 perc 90-es RPM, 33-35 km/h

- rendes biciklin 10-15 perc 35-40 km/h

- futógép 9%-os emelkedőn 5 km/h 10 perc, egyenesben 5-10 perc kocogás (sajnos nem bír többet a térdem)

- combközelítőn és combtávolítón 6-8x 20-20

- felülés kb. 20

- súlyzózni ritkábban szoktam, de akkor 3 kilóval egy keveset, de mondjuk ezt csak úgy erőnlét miatt, meg hogy kicsit formás legyen a karom, mert amúgy vékony, csak picit szálkásra szeretném azt is

- van még 1-2 gép amit ritkábban használok, de az jelentéktelen


Szerintetek mit hogy csináljak, hogy eredményes legyek? Ahogy bejön a pólós idő, már jobban szeretnék kinézni, nyárra főleg. :) Étkezésre megpróbálok mindig figyelni, kevesebb Ch, több fehérje, kevésbé zsíros ételek. Sajnos azt tudom enni ami itthon van, ha olyan van ami nem épp kedvező, akkor fél adagot szoktam enni belőle.


Edzés előtt iszok 1500 mg L-Carnitin-t ampullás formában és szedek vitaminokat is.


Köszönöm a segítséget! :)


2012. febr. 6. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Az aerob edzés jónak tűnik, nem is muszáj egy edzésen ennyi gépet használnod, de gondolom így változatosabb.

Ha a diétád is megfelelő, akkor le fogsz tudni így fogyni, mondjuk nem tudom, hogy ez az edzés hányszor megy egy héten.

3-szor legalább kellene. A nagyobb súlyzóktól se félj, nem fogsz tudni úgysem nagy izmokat kialakítani nőként (naturálban), főleg, ha szálkásító diétán vagy.

2012. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik! Hajrá!

Amivel kiegészíteném:

o próbálj az emelkedős gyaloglás előtt futni annyit, amennyit birsz 9-es 10-es fokozatban. Figyeld meg a távolságot, és hetek alatt lassan, szépen próbáld meg növelgetni!

o hetente legalább 2-szer, de inkább 3-szor menj le edzeni

o az L-Carnitin jó, de a mozgás előtt idd meg fél órával!

o No csoki, mogyi, alkohol!

2012. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


2 naponta igyekszem lejárni. Most sajnos szerda óta nem voltam, de ma megint voltam, és próbálom betartani ezt a 2 naponta lejárást.


Örülök neki, hogy nem csinálom rosszul. Nem használok egyszerre minden gépet, csak felsoroltam, hogy ezeket szoktam használni. :) Ma pl. volt hegymeneti 30 perc, aztán combközelítő és távolító, aztán rendes bringa, aztán ilyen lengő súlyos láb-akármi, fogalmam sincs mi a neve. :D Mást azt hiszem ma nem csináltam, mert nem is volt sok időm. Beültem még a szaunába 10-15 percre.


Az L-carnitin-t akkor szoktam meginni, amikor odaérek. Míg átöltözök meg elkezdek edzeni addig szerintem olyan 20 perc telik el, az kevés? Mindenképp a fél órát meg kell várni? Nem hatásos ha mondjuk már 10 percig edzek és akkor telik le a fél óra? :) Remélem így se rossz, általában 1,5 órát vagyok lent, de minimum 1 órát. Remélem nem dobtam ki majdnem 5ezer Ft-ot rá eddig, már csak 6-7 ampulla van. :D

2012. febr. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!