Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos alakformáló...

MeKmOuChE kérdése:

Mennyire hatásos alakformáló a spinning?

Figyelt kérdés
Elsősorban nők / lányok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik rendszeresen űzik ezt a sportot. Mennyire nehéz? Mennyire költséges? Hova érdemes járni ? Milyen eredmény érhető el vele fogyás/ alakformálás szempontjából?
2012. febr. 7. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

fogalmak összevissza keverése van itt.

a spinning a női edzések közül az egyik legjobb kalória égető,de ennyi.

és igen,nehéz,főleg állóképességileg.

fogyás-a diétától és a kalória deficittől fogsz elsősorban fogyni.

alakformálás-ehhez nem árt tisztázni,hogy az izmoktól formás a test és ahhoz,hogy az izom fejlődjön többlet kalória bevitel kell.

szóval ez két ellentétes folyamat.

2012. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*fejlődjön edzés hatására.
2012. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon igazat szólt az első válaszadó! Az izom a lényeg! Nem kell aggódnod azon, hogy férfiasan izmossá válsz, ha izomtömegre hajtasz, ez a hormonális bázisod miatt fiziológiai képtelenség. Ahhoz, hogy valóban elsőosztályú alakod legyen, elsősorban megfelelő izomzatot kell építened, és utána foglalkoznod a zsírégetéssel.

A spinning csak egészen jó zsírégető. Viszont nyomába sem ér a metabolikus súlyzózásnak és a kettlebellnek. Tény, hogy könnyebb és egyszerűbb ezeknél, de közel sem oylan hatásos.

2012. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 8. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztázzunk valamit, a spinning nagyon jó zsírégetésre állóképesség javítására a tüdő szív kapacítás erősítésére, vérkeringésre. Nagyon sok előnyös élettani hatása van az igazán jó tekerésnek...de semmiképp sem alakformáló izmot nem tudsz vele növeszteni se fejleszteni én ezért ha már sportról s kinézetről beszélünk sokkal hatásosabbnak tartom a konditermi súlyzós illetve ketlebbel edzéseket, egyrészt jóval keményebben megdolgoztatja az izmaidat nagyon erőnlét is kell hozzá nem hiszem h a spinning pusztán elég az edzettségi szinthez..nem elég legfeljebb kiegészíthet egy konditermi edzést. Tudom mert csináltam próbáltam s nem jött be plusz 13 évet végig sportoltam s minden versenyszerű sportnak a súlyzós edzés az alapja attólformálódsz, növekszel alakulsz tehát ha alakformálásra mész rá ne a spinningbe gondolkodj. Súlyzós edzéssel sokkal nagyobb hatást érsz el minden szempontból.
2016. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
36%
Igen, de ha van rajtad 10 centi zsírréteg akkor nem fogsz formálódni a súlyzóemelgetéstől, plusz még ki is röhögnek a konditeremben
2018. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!