Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatban adna...

Futással kapcsolatban adna tanácsot valaki?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni rendszeresen futni, mert szeretnék fogyni, formálódni. Futógépen futok, viszont van néhány gondom.Először is és a legfontosabb, hogy nekem már volt egy hátsófali szívinfarktusom 2 évvel ezelőtt,és azóta nem túl sokat bír a szivem. Kb.10 perc után már szúr a mellkasom, és nagyon hamar felmegy a pulzusom 150-160-ra, ahol már rosszul érzem magam. Hogyan szoktathatnám hozzá a szervezetemet?

A másik gondom pedig a térdem, ha futok, lépcsőzök nagyon fáj. Kiderült a forgómmal nincs valami rendben (csípőmben).

Különösebb diétát nem tartok, hízlaló kajákat nem nagyon eszek, inkább átlagos ételeket eszek, de bevallom, nem telik el nap csoki nélkül, erről viszont nem tudok és nem is nagyon akarok lemondani.Ennyi csak belefér.

SZóval van esélyem, hogy idővel azért fog látszódni valami

eredmény és nem is halok bele?:)

22 L


2012. febr. 8. 17:37
 1/3 anonim válasza:

A helyedben ennyi és ilyen komoly betegség mellett/után először egy orvossal beszélnék, mert az is lehet, hogy nagyon sokat ártasz magadnak.

Szerintem pl az úszás jobb ötlet lenne, de nem vagyok orvos.

2012. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egyet értek az előzővel. Egy orvossal kéne beszélni. De meglehet azt is csinálni hogy kényelmse ruha (futócipő,futógatya,futópóló) lazán egy egyenletes tempóval (olyat amit bír a szived) minnél többet idönként. Pl.: az 1. edzésen 10 percet olyan tempóval ami kényelmes másodikan lehetne 12 percet és így növelően felfele. Ha a tálcád megteheti használj púzusmérőt és annál a normális púlzus a 10-130 közötti de ha a táv emelődni fog akkkor a púlzus is magasabb lesz.
2012. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, ment a zöld kéz mindkettőtöknek. Pulzusmérő van a futópadhoz, azt tudom figyelni. Eddig úgy futottam, hogy gyalogoltam kb 5 percet, utána pedig futottam 3-4 percet, addigra kifulladtam, utána megint séta,amíg fel nem töltődtem,ez kb szintén 2-3percvolt, és így csináltam 15 percig,de a végére már végemvolt.Remélem azért hozzászokok idővel, heti 2-3 alkalommal csinálom ezt.

Még valami.Miért fájdul meg a torkom futás közben? Pedig nincs hideg a lakásban. Lehet rosszul veszem a levegőt?

2012. febr. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!