Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen legyen a tömegnövelő...

Milyen legyen a tömegnövelő edzéstervem? 15/F 179cm 67kg.

Figyelt kérdés
Néhány adat: 1éve minden nap megcsinálok 100 fekvőt, 100 felülést. 40 kilót nyolcszor tudok kinyomni fekve, és kb. 25-30-at tudok bicepszezni 10 kilós egykezessel egyszerre. Milyen egész testes edzést tudnátok ajánlani? És milyen gyakorlatot mennyi súllyal végezzek? Elég kezdő vagyok, de kiszámoltam, napi ötször eszek, benne 200 g fehérjét, de vettem tejsavó koncentrátumot is. Nem vagyok egy hízékony alkat. Szedek Béres Actival Extra multivitamint. Elolvastam az alapismereteket, és kb. ezeket a gyakorlatokat néztem ki magamnak: fekvenyomás, áthúzás, felülés, guggolás, lábnyújtás, lábhajlítás, szamárvádli, koncentrált bicepszezés, tricepsznyújtás egykezessel, állig húzás, oldalemelés, mellről nyomás, vállból nyomás, evezés egykezessel. Sajnos nem tudom, hogy mennyi sorozat, ismétlés, súly legyen, és hogy kombináljam. Előre mondanám, hogy min nap szeretnék edzeni, tudom, hogy ellenzitek, de én így szeretném, és ha majd nem megy, úgyis váltok osztottra! Köszönöm az építő válaszokat!
2012. febr. 10. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő edzésterv nincs, csak tömegnövelő étrend, ami abból áll, hogy 2g/testtömeg kg fehérje és 5-6 g/testtömeg kg szénhidrát, tehát neked elég lenne 140-150 g fehérje és kellene 350 g ch.

Alapgyakorlatok ezek legyenek: fekvenyomás, egykezes evezés, mellről nyomás vagy vállból nyomás egykezesekkel,

bicepsz állva kétkezessel, tricepsz nyújtás egy-vagy kétkezessel, guggolás, vádli állva, hasprés (vagy lábemelés). Mindegyikből elég 3x10, h-Sz-P, menjen egy hónapig utána mehet majd kettéosztott un. A-B edzés.

Vegyél valami jobb vitamin, pl Vitabolic és protein +dextróz menjen edzés után.

2012. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kétkezes bicepsz kiválthatnám egykezessel? Amúgy elfelejtettem, hogy van itthon fruktóz, gondolom az nem jó? Köszönöm a választ!
2012. febr. 10. 19:00
 3/11 dirtboy ***** válasza:
tömegnövelő edzésterv nincs csak étrend,a vitaminod szar,vegyél normális vitamint pl.multi prot
2012. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, állva egykezessel kiválthatod, ha gondolod, de ne a koncentrált legyen. Fruktóz nem jó, mert az a májat tölti fel előbb és ha ott telítve vannak a raktárak, akkor megy zsírba. Szőlőcukrot vegyél, tudsz rendelni innen: [link]

de van a DM-ben is, csak drágább. 40-50g-ot tegyél a proteinbe edzés után.

2012. febr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mindezek hány kilóval menjenek? Van 2x10, 2x5, 4x2.5, 2x1,25 kg súlytárcsám.
2012. febr. 10. 19:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindent annyi súllyal csinálj, hogy éppen bírjad a 10-es ismétléseket.
2012. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha megvan a 140-150g fehérje szilárd ételből, akkor nem kell külön fehérje?
2012. febr. 10. 19:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy lenne az optimális, ha a 150 g fehérjébe benne lenne az a 35-40 g is, amit proteinből edzés után beviszel, mert edzés után gyorsan felszívódó fehérjére van szükség és ilyenkor ez jobb, mint a szilárd kaja. Viszont anélkül is persze lehet fejlődni, ha megvan szilárdból a mennyiség, de azért jobb proteinnel.
2012. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És a szénhidrátot se csak dextrózból vigyem be?
2012. febr. 10. 19:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Dextróz csak edzés után kell. Reggelre egyél zabpelyhet, utána napközben rizst, pufirizst, krumplit, teljes kiőrlésű tésztát vagy még egy kis zabot:)

Ezek jó kis szénhidrátok.

Fehérje meg menjen sovány húsból, tojásból, este túró.

2012. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!