Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki mit gondol a fegyencedzésrő...

*gin* kérdése:

Ki mit gondol a fegyencedzésről szálkásításhoz-zsírleadáshoz?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 175/68

Jelenleg az utolsó 4-5 kiló leadásán dolgozom, elég kemény munka :) Van fehérjedús, ch-ban szegény étrendem, és heti 3x10 vagy 4-5x5 km-t szoktam futni. Úgy érzem, illene valami "súlyzós" edzést is elkezdeni, amivel formálhatom az alakom.

Jártam konditerembe régebben, de egyrészt elég szerencsétlenkedésnek éreztem amit csináltam, másrészt meg nem mindig van havi fölösleges 7-8ezer forintom, szóval elolvastam a Fegyencedzést és szimpatikusnak tűnt.

(főleg az a rész, hogy a testsúlyos edzés nem káros - mivel volt már egy térdműtétem, ez nagyon fontos nekem)


Szerintetek van értelme csinálni? Félek, hogy a guggolás tovább ront a térdem helyzetén (porcleválással műtöttek, azóta se tökéletes). Mire figyeljek, hogy ne sérüljek le megint?


2012. febr. 11. 16:22
 1/4 dirtboy ***** válasza:

szálkásító étrend és aerob mellé jó lesz


a térdedről meg kérdezd ki egy orvos,gyógytornász szakvéleménynét,vidd a papírokat is.

2012. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
természetesen van értelme, de szerintem a guggolást, és az összes térdhajlító izmokat igénybevevő gyakorlatot muszáj lenne kihagynod, mert itt azért tényleg vigyázni kell... hol szoktál futni? betonon nagyon nagyon nem kéne, sőt én igazából ilyen problémával inkább csak ellipszis trénereznék vagy úsznék, ezek kevésbé terhelik. ha van rá pénzed, egy ízületvédőt is beszerezhetnél, Mega Glucosamine + Mega MSM pl. elég gazdaságos szerintem, de ha rendelsz, akkor ne shop.builderről
2012. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

azokhoz diéta és mondjuk ugrókötél edzés kellene,ami sok kalóriát éget,nem napi 10-20 perc fegyenc,ami kalóriaigény szempontjából nem lényeges.

az 5. lépésig egyesével persze,meg simán guggolhatsz.

azok kimondottan jól alkalmazhatóak akár rehabként,gyógytornaként is.

szóval az 1es lépésről indítsd a lábedzést,de ezek világosan benne vannak a könyvben.

a "formázáshoz" meg tömegnövelő étrend kellene,mert diéta alatt nem fogsz izmot felszedni az tuti.

egyébként bnőm is nyomja,sőt két gyakorlatban le is pipál,amit alig akartam elhinni először.

2012. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

a Margit szigeten futok, meg van hozzá spec. cipőm is, szóval ez nem gond :) a formálást igazából úgy gondoltam, hogy lehetőleg ne izomból fogyjak, szerencsére (vagy sajnos) van rajtam bőven a korábbi versenysportos életem miatt, a combom ezért (is) olyan hatalmas darab még mindig :(

hát, elkezdem, aztán meglátom, hogy bírom, bár azt írta a fickó, hogy minden nem mozgáskorlátozott ember elérheti a mesterlépéseket, csak max. valakinek több időbe telik :)

2012. febr. 11. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!