Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik edzésprogram lenne a...

Melyik edzésprogram lenne a jobb? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hétfő:húzódzkodás 2-3 sorozat

Kedd:híd

Szerda:fekvőtámasz kézenállásban 2-3 sorozat

Csütörtök:lábemelés 2-3 sorozat

Péntek:guggolás 2-3 sorozat

Szombat:fekvőtámasz 2-3 sorozat

Varsárnap:nincs edzés


Hétfő:fekvőtámasz 2 sorozat

lábemelés 2 sorozat

Kedd:nincs edzés

Szerda:húzódzkodás 2 sorozat

guggolás 2 sorozat

Csütörtök:nincs edzés

Péntek:fekvőtámasz kézenállásban 2 sorozat

híd 2 sorozat

Szombat:nincs edzés

Vasárnap:nincs edzés


Szerintetek melyik edzésprogram lenne jó? Izmosodni, erősödni szeretnék. Ez a fegyenc edzésből 2 féle edzésprogram. 15 éves vagyok, 50kg és 165 cm. Étrend kiegészítőt kezdtem el fogyasztani. Melyik lenne számomra jobb?


2012. febr. 15. 15:38
 1/8 Farkas Milán ***** válasza:
Szerintem mindkét edzésprogram jó, mondjuk a második kicsit jobban bejön nekem! Az étrend-kiegészítőkkel nincs baj, de ne szedj semmilyen hormontartalmú készítményt, mivel az felboríthatná a szervezeted egyensúlyát, meggátolhatná a fejlődésed! Izomtömeget szeretnél növelni?
2012. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lényegében igen, sovány vagyok de szálkás is valamennyire.
2012. febr. 15. 16:13
 3/8 anonim válasza:
ha izomtömeget akarsz növelni akkor csak a súlyzós edzés jöhet szóba mert a fegyencedzéssel csak az erődet növeled az izmod nem fog nőni
2012. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy izomnövekedést nem is várok, súlyzóst nem csinálok. De akkor is melyik lenne megfelelőbb mégis?
2012. febr. 17. 19:58
 5/8 anonim válasza:

erőnövelő edzésnek mindkettő megfelel (de előre mondom hogy az izmod nem fog növekedni maximum jobban látszik a formája de nem lesz nagyobb) én a helyedbe úgy csinálnám ,hogy egyik héten ezt másikon azt szóval váltogatnám hetente

ilyen fajta edzésekhez fölösleges volt étrend-kiegészítőt venned illetve a tömegnövelős kiegészítőkre gondolok mert ha pl.: vitaminokat vagy ilyesmiket értesz étrend-kiegészítő alatt akkor oké

ja és még annyi hogy: miért nem akarsz súlyzós edzést csinálni?

2012. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ahoz még, fiatal vagyok, 15 de később valószínű hogy csinálni fogom
2012. febr. 18. 12:09
 7/8 anonim válasza:
én is 15 évesen kezdtem el a súlyzós edzést szóval bajod nem lesz tőle csak max guggolgatást ne csinálj mert az terhelné a gerinced
2012. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Farkas Milán ***** válasza:
Az előző válaszadóknak igazuk van! Jelentős izomtömeg növekedést csak súlyzós edzéssel tudsz elérni!Egy valamiben viszont nem értek egyet: a saját testsúllyal végzett gyakorlatok az izomtömegedet növelik ( minden fizikai megterhelés hatására feljődik az izomzat, ha valaki nehéz fizikai munkát végez, akkor nemcsak erősödni de izmosodni is fog). Viszont nem szabad látványos változásra számítani, csak rendkívül hosszú és intenzív edzés után! Nem kell félni a súlyzós edzéstől. Csak annyira kell figyelni, hogy ne terheld le a gerinced!!
2012. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!