Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan gyakorlat, amivel...

Van olyan gyakorlat, amivel otthon is tudok gerincfeszítőre edzeni gépek nélkül?

Figyelt kérdés

2012. febr. 15. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

a fegyencedzésből a híd sorozat

-rövid híd

-egyenes híd stb., (de inkább a könyvet töltsd le)

vagy csak simán a híd

pl. 1 hétig 30 mp-ig tartod magad

aztán köv.héten 1 percig.

2012. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gerinctorna,nyaki gerinctorna.

simán leízzaszt pedig csak saját súlyos gyakorlatok.

van még a falnál guggolás és a kettlebell swing.

2012. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Laci555 válasza:

Gondolom tartás probléma vagy derék fájdalom miatt..

Mindig melegíts be a gyakorlatok előtt. A bemelegítés ne csak az adott területre végezd el hanem a teljes vázizomzatra. (Guggolások, felugrások...gimnasztika)

A gerincfeszítő izom a törzsed hátra feszíti. Hason fekve előre kinyújtott kézzel felhomorítás (ha nehéz a kezed lehet magad mellett) háttal a falnak állva csípőd a falnak támasztva nyújtott lábbal előrehajlás és vissza. Próbálhatsz előrehajlásban egyenes derékkal oldalra nyújtott kezekkel oldalra fordulásokat mindkét irányba (ja gerincbántalmaid vannak óvatosan). Minden alkalommal a végén végezz nyújtásokat!! (pl négykézlábról feltolod a csípőd ameddig tudod lehetőleg a lábad nyújtásáig). Nem szoktam ilyet tenni elnézést miatta --- Az egyik előttem szóló gyakorlatához, ha a kérdésed tartás vagy gerincprobléma miatt van akkor a hidak nagyon veszélyesek és megerőltetőek lennének.

2012. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes válaszolónak.

Amúgy (még) nincsenek gerincproblémáim, csak azért tettem ki a kérdést, mert olvastam, hogy baj lehet belőle ha hasra eddzünk, de gerincfeszítőre nem és a bajt jobb megelőzni, mint akkor orvosolni :)

2012. febr. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!