Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felső testre szeretnék izmokat...

Felső testre szeretnék izmokat, de csak otthon, hogyan?

Figyelt kérdés

Mell,bicepsz,tricepsz váll hát és has. Ezeket szeretném szépen formálni, de sajnos se időm se pénzem, hogy konditerembe járjak, így esténként szeretném otthon csinálni. Van két 9kg-os súlyzóm és egy haspadom. (tudom gyér,de ha csak ez van ebből kell főzni). Esetleg valamilyen súlyzó nélküli gyakorlatok amik beváltak nektek? Pl az egyik ilyen gondolom a fekvőtámasz. Ezen kívül még valami?

Szóval a nagy kérdés, hogyan csinálhatnám itthon ezekből?


2012. febr. 16. 12:20
 1/8 anonim válasza:

A fegyencedzés című könyvet ajánlanám de ha nem szeretnéd elolvasni tudok adni pár tippet. Nagyon hatékonyan lehet edzeni az egész testet otthon is de ajánlom hogy a lábakra is fordíts időt. Szerintem az edzéshez a súlyzók szükségtelen maximum kicsit vállra tudsz velük dolgozni, vagy nehezíteni tudod velük a gyakorlatokat.


Nagyon jó gyakorlat a húzódzkodás, esetleg ha nagyon megy az egykezes húzódzkodás.


Hasra én a lábemelést ajánlom(5 mp-ig megtart a padló felett 10 centire majd felemel, a láb sose érhet le a földre, 20x ismétlés) Hasra én úgy edzek hogy a húzódzkodó rúdon nyújtott kézzel felemelem a lábam 90 fokig és úgy tartom, ez brutális hasizom erősítő.


Fekvőtámasz nagyon jó mellre, ajánlom h. csináld széles tartással és szűkkel is mert mást dolgoztat meg, ha nagyon könnyűnek érzed felrakhatod a lábad valahova vagy csinálhatod kézenállásból. Ezen kívül tricepszre jók még a különböző kinyomások is, keresel két kényelmes pontot ahonnan nem nagyon ér le a lábad ha behajlítod és elfér köztük a tested valamint meg is tudsz támaszkodni és az egész testsúlyod leengeded majd kinyomod.


Hátra az edzés nagyon fontos én egyenes tartást v. hídat szoktam csinálni.


A könyvet nagyon ajánlom egyébként.

2012. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nem sok súly, amivel edzhetnél, de a fegyencedzést tudod csinálni (fekvő, húzódzkodás, lábemelés, fekvőtámasz kézenállásban, guggolás, hídtartások, kiegészíteném tolódzkodással). Sok izmot ne várj tőle, de erősebb leszel és később, ha lesz pézned le tudsz majd menni terembe is.
2012. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tolódzkodás i szerepel a fegyencedzésben valamelyik gyakorlat változatok részénél, csak azt viszonylag kevesen olvassák el, pedig érdekes kiegészítő gyakorlatok vannak benne.
2012. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"sajnos se időm se pénzem, hogy konditerembe járjak"


meg lábad se, így nem is tudnál elmenni

2012. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a könyvvel fogok akkor kezdeni szerintem és utána kialakítom az edzésemet.
2012. febr. 16. 14:16
 6/8 A kérdező kommentje:
lábam se? azért mondod, mert lábra nem kértem tanácsot? A lábammal vagyok egyedül megelégedve a combot szerintem sokan megirigyelnék. Ezért nem kértem külön erre edzést,mert ami van azt már "csak" karban kell tartani.Rendszeresen lépcsőzöm és torna gyakorlatokat végzek rá....
2012. febr. 16. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
attól mert most jónak tartod a lábizmaid, nem jelenti azt hogy ne tolj arra, ugyanúgy rendesen meg kell edzeni
2012. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
" Rendszeresen lépcsőzöm és torna gyakorlatokat végzek rá...." :)
2012. febr. 16. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!