Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kali milyen hatékony?

A kali milyen hatékony?

Figyelt kérdés
Tudom hogy fegyveres harcot oktat,de azt is olvastam hogy vannak benne pusztakezes fogások is (ütés,rúgás...stb.).Meg azt is hallottam hogy mással kiegészitve (legtöbb esetben a Jeet kune Do-t mondják)igazán jó.Mennyire hatékony önmagában?Milyen a pusztakezes harc benne?Melyik iskola van legközelebb Budapest XIX.kerültéhez és mennyibe kerül? Kalisok válaszát várom! Válaszokat előre is köszönöm!
2012. febr. 16. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

csinálj Jet Kalit, és akkor abban már benne van a JKD.


egyébként ha jó edzésre jársz, akkor teljesen hatékony, gyilkolásra (tehát önvédelemre) kifejezetten jó rendszert tanulhatsz.

Mondjuk legutóbbi beszélgetésem során egy Kali mesterrel elég érdekesen végződött, mert elhintett egy olyat, hogy nem tudja Pesten hogyan tanítják a Kalit.. azért vele úgy beszéltem meg a dolgokat, hogy amíg vele nem tudok találkozni, addig inkább a Zölleivel veszem fel a kapcsolatot.

na most nála inkább bot van, gyalogsági ásó és jujutsu mint kés, persze az is van, és aki nekem mondta annak elhiszem, hogy jól is bánik vele. ezt azért írom, mert ez az ember már pl. biztos hogy nem fog átvágni valami divatos kamu edzéssel.

reméljük ha Kalizni mész ott is igazi Kalit tanulnál, de ezt manapság alég nehéz tudni.. a kravmaga és a kamukarate világában :D

2012. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak fegyveres,hanem fegyver alapú.A pusztakezes harc gyakorlatilag mindenre kiterjed,hasonló a boxhoz,csak ebben engedélyezettek a piszkos technikák...:) Vannak külön pusztakezes edzések is (Panantukan),ha ez érdekel. Szerintem a legjobb páros a Jeet Kune Do mellett a Kali,ez minden területet lefed.Ezeken az oldalakon mindent megtalálsz :

[link]

[link]

[link]


Én elfogult vagyok,de szerintem ez a leghatékonyabb harcművészet :)

2012. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elfogult vagy, de tény ami tény.
2012. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

fura kérdés,mert véleményem szerint helyesen valahogy így kellene szólnia-

a bp-i kali,jkd edzők mennyire hatékonyak?

már csak azért is,mert pár hónapja lejött edzeni hozzánk egy jkd segéd edző és keményen kezdő volt minden szinten.

ha már tapasztalt vagy és úgy mész le edzeni hozzájuk,akkor viszont úgy sem tudnak megtéveszteni marhaságokkal és le tudod szűrni a számodra hasznos dolgokat,így az edzés eléri a célját.

2012. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen hallottam hogy edző függő,csak érdekelt hogy önmagába (ha jól van tanitva) milyen hatásos.Ezek szerint jó stilusról van szó,csak nem mindegy hogy kinél edzel.Tudnátok esetleg jó edzőket ajánlani Budapesten?
2012. febr. 18. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a Kali És a Krav Maga a leghatékonyabb , jo választás és rendkívül hatékony ha jo az edző. Szerintem a Kali egy Pepper Spray al kombinálva tokeletesen hatékony , ha egy karambit ot rendesen hasznalsz es vágsz es nem szúrsz vele akkor nem okozol halálos sérülést, ugy altalab a karba vagsz bele , akkor meg fel se fognak jelenteni hogy Megpróbáltam kirabolni valakit es megvagott. Szoval a Kali - t ajánlom én is ! ( Esetleg ha jobban nekifekszel akkor ird be youtube ba hogy Funker Tactical Doug Marcaida )
2015. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!