Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősport/harcművészet...

Bourne kérdése:

Melyik küzdősport/harcművészet a "leggyilkosabb"?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
thai-box, box, mma
2012. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. febr. 18. 12:57
 3/17 big dog ***** válasza:
68%
Barlangmászás az állatkertben. Keresd a "ne etesd a kib@szott nagy medvét" feliratot.
2012. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy a leggyilkosabb?
2012. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Minél rövidebb kontakt alatt, ártalmatlanná tenni az ellenfelet.
2012. febr. 19. 13:52
 6/17 anonim ***** válasza:

A thai-box, box, mma küzdősportok. Nem arra vannak, hogy gyorsan hatástalanítsd az ellenfelet, kivéve taláni boksz. Egy jó ütéssel megoldhatsz bármit.

Figyelj, nincs olyan, hogy leggyilkosabb. Minden használható, neked csak az a feladatod, hogy az adottságaidhoz legmegfelelőbb stílust válaszd ki. Na meg olyat, amit magyarországon jól oktatnak.

Én általában a ju jitsu-t, wing chun kung fu-t, ökölvívást és a késharcot ajánlanám.

Ha meg közelharc, akkor Dr. Zöllei Zoltán kézitusája a neked való, annál gyilkosabbat nem ismerek...

2012. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. MMA-t mennyire preferálod?
2012. febr. 20. 15:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Az MMA egy küzdősport. Ha láttál már MMA meccset, akkor kb tudhatod miből áll. Két kisgatyás csávó egymásnak megy, rugdosódnak, pofánverik egymást, majd fél órát hempergőznek a földön. El tudod képzelni mindezt az utcán? Kétségtelen, hogy egy combos, vagy egy jó leszorító technika jó önvédelem lehet. Azonban az MMA egy sport, rengeteg olyan dolog van tiltva, ami az utcán igenis hatásos lehet (idegpontok például). Ezek után nem hiszem, hogy az MMA a te megfogalmazásodban "gyilkos" lenne. De ezenfelül minden tiszteletem az MMA harcosoké, én is érdeklődöm a sport iránt. Szerintem az önvédelemhez egy harcművészet mellett szükséges némi küzdelem, hogy az ember szokja, meg legyen a rutin, felmérje a képességeit, és hogy kb mi működik élesben...

Mindemellett, az MMA egyik legnagyobb aduásza a brazil jiu jitsu. Na most a Brazil jitsu a Japán Ju Jitsu-n alapszik, annyi különbséggel, hogy a brazil csak földharc...

2012. febr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor a te megfogalmazásodban a japán jiu-jitsu megadná mindazt, ami az utcára kell?
2012. febr. 20. 17:32
 10/17 anonim ***** válasza:

A japán jiu jitsu IS megadná. Kérlek nézd el nekem, kissé elfogult vagyok. Igazából bármi megteszi, ha jó az oktatás, és szorgalmasan tanulod (persze az eredmény évek munkája). Én szerintem a japán ju jitsu az egyik leghatékonyabb stílus, az állóharctól a földharcig mindent megtalálsz benne, ami kell. Ráadásul itthon is jó mesterek dolgoznak, a világ számos különleges alakulataiban oktatják.

Az én szemszögemből a ju jitsu mindent meg ad, amire szükséged van. De emellett még nyugodtan mehetsz bokaszra, vagy wing chun-ra. A leggyilkosabb meg egyértelműen a késharc, bár az szószerint gyilkos.

2012. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!