Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha alakformálást szeretnék,...

Ha alakformálást szeretnék, esetleg kicsi izomtömegnövelést, de tényleg csak minimálsat, akkor arra jó, ha súlyzózás előtt futok 20-25 percet?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam, hogy súlyzós edzés után nem szabad futni, viszont ha edzés előtt futok az úgy már jó...
2012. febr. 19. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont fordítva, súlyzós után menjen az aerob vagy kardio.
2012. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem is inkább fordítva! ha futással kezded úgy leüríted vele a glikogén raktárakat hogy a sulyzós edzésre nem marad energia.
2012. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor pont fordítva hallottad, és le is írták előttem hogy miért van így.
2012. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zakathol ***** válasza:

Az alakformálás pedig egyenlő a tömegnöveléssel, mivel a test formáját az izmok határozzák meg.

A 20-25 perc futással pedig éppenhogy nehezíteni fogod a tömegnövelést, mivel a futással elégetett energiát kajával kell pótolnod, vagy nem marad elég a szervezetnek a fejlődéshez.

Ahhoz, hogy zsírmentesen tömegelj, pontos étrend kell, nem pedig futás. Persze időnként be lehet iktatni egy kis intervallumot vagy sima futást, de alapvetően a tömegnöveléskor az étrenddel pozitív irányba kell tolni a kalóriamérleget.


Kiegészítésként pedig - ha jól gondolom nő vagy, de ha nem akkor bocs előre is :D - a tömegnöveléstől és a súlyzózástól nem kell félned. A nők hormonháztartása eleve nehezíti az izmosodást, tehát nem fogsz hirtelen "túl izmos" lenni :)

2012. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!