Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék edzőterembe járni,...

Szeretnék edzőterembe járni, rendszeresen kondizni, izmosodni/szálkásítani, de vega vagyok. Mit (t) egyek?

Figyelt kérdés
Még pedig az, hogy vegetáriánus vagyok. Eddig különösebben nem izgatott, hogy nincs meg a szükséges fehérje bevitel (bab-féléket sem eszek), de most úgy gondolom, gondban lennék tömegnövelés terén. Milyen ételt, vitamint, táplálékkiegészítőt ajánlanának azok, akik hasonló helyzetben vannak?
2012. febr. 22. 08:44
1 2
 11/19 big dog ***** válasza:
Hallod Kistejes,ne hasonlítsd a nomád pásztor tejét az itteni boltihoz,a nomád pásztort meg pláne ne hasonlítsd egy sportolóhoz.
2012. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
27%

na megjöttek az okosok :)


1. orvosilag igazolt, hogy a túlzott fehérje bevitel túlműködésre készteti a vesét mely hosszútávon egészségtelen, fehérjeporok alkalmazása mellett pedig kiszámolható, hogy túl sok fehérje kerül a szervezetedbe. Arról nem is beszélek, hogy dehidratációhoz, elsavasodáshoz, köszvényhez és még sok egyéb dologhoz is vezethet. Persze nem biztos, hogy te leszel a szerencsétlen akit elkap, de a rizikóját növeled.


a krumplit avagy burgonyát vesszővel választottam el, az nem hüvelyes, az nem az én keresztem ha nem tudsz szöveget értelmezni, igenis relatíve fehérjében gazdag a többi zöldséghez képest főleg, ha az elfogyasztott mennyiségét nézzük (nem eszünk meg pár deka hagymánál többet, de krumpliból egy adag simán van 20-30 dkg.)


porosított élelmiszereket nem jó fogyasztani, szted az ízesítését mellesleg rebarbarából csinálják kisapa?

persze vigyetek be emésztő enzimeket meg minden.


az ilyen megjegyzések,mint a tied mindig olyan művelt emberektől származnak akik lexikonnak a shop.builder-t használják, ami egy jó kis reklámoldal :)


2. kiskutyus , én nem bolti tejekről beszéltem, sajnálom ha neked a TEJ=bolti tej, jó, hogy nem egyből kezdted el elemezni, hogy a kutyatej mennyire nem testépítő kaja, mert hát a neve tartalmazza a tej szócskát.


amúgy meg a srác jobban szeretne kinézni, nem sportoló akar lenni, noha mellesleg egyfajta "nomád pásztor" lazán két vállra fektetné bármelyik profi testépítőt itt akik elárasztják az utcákat meg diszkókat, nevetséges :D



KÉRDEZŐ: abszolút soha nem késő elkezdeni az edzést, 24 éves kor sztem ideális, főleg, hogy 18 előtt konditermet nem is ajánlanak csak saját súlyos edzést, csak gondold végig józan ésszel mi az egészséges és mi nem, arany középút, nem élünk egy biokertben, hogy minden klappoljon. figyeld a tested válaszait mire hogy reagál, fejlődik hisz majdnem mindenkinél eltérő lehet ki mitől fejlődik, noha vannak általános szabályok.

2012. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 big dog ***** válasza:

Belemehetnénk a téma boncolgatásába,de nem pazarlom ökrökre az időm...várjál....csókolom...tejesnéni....hahó..kezit csókolom...??? Mi a f@sz?? Nincs is anyád,kit kiskutyusozol?

Igen a parasztbácsi biztos összeverne mindenkit,ebben igazad van.

2012. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 big dog ***** válasza:
....nincs is ITT...
2012. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Persze, a túlzott bevitel semmiből nem jó, na de mégis mennyi az a túlzott? Az a napi 2 g/testsúlykiló, amit mindenhol ajánlanak? Vagy mennyi? Ennyit viszünk be, ebből minél többet szilárd kajából, és a hiányzót egészítjük ki porból. Mi az, hogy kiszámolható, hogy túl sok fehérje kerül be a szervezetembe? Akkor számold már ki légszíves...

Szövegértelmezésről te meg ne papolj, amikor hülyeséget írsz. Elkezdted a felsorolást, hogy hüvelyesek, és mondod utána a krumplit meg a kukoricát. Vesszővel el van választva? A bab meg a lencse is el volt választva, írásszempontból te hüvelyesnek írtad a kukoricáig bezárólag a sort, mert semmilyen külön elválasztót nem tettél a felsorolt zöldségek közé, hogy hol ér véget a hüvelyes kategória. Vagy majd én kitalálom? Bocs, de az emberek annyi hülyeséget képesek összehordani, hogy inkább nem feltételezem róluk, hogy úgyis a helyesre gondolnak, mert általában nem szoktak. Az a 2% fehérjetartalom pedig tényleg igen magas a főtt krumplinak... ( [link]

De végülis minnyá indulok biokémia órára az eltére, majd megkérdezem a tanárbát, rendicsek? A fehérjeporból bevitt ízesítő meg töredéke az amúgy minden másból bevitt ízesítőnek...


Azt meg hogy nem csak a "jobban kinézni" és a "profi testépítő" kategória van, még mindig nem sikerült felfogni. Pláne, hogy a profi testépítők abszolút nem erőemelők, meg erősemberek, hanem kizárólag a formára mennek rá. Senki sem mondta, hogy ők lennének a legerősebbek a társadalomban. A pásztorkáidat meg megnézném egy valódi erőemelővel szemben.

2012. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

5 éve megeszek napi 200grammnál is több fehérjét + minden hónapban elmegy egy 4kgos fehérje és a vesémnek semmi baja.

Amúgy a vesére minden káros ha egy nap 2dl vizet iszol. Megiszok napi 5 liter és kész

2012. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=6fm4V-mu6SE túlzott fehérje bevitel mi?
2012. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
igen és 48 évesen még él :) nézzünk szét akár az utcán hogyan néz ki az átlag 48 évese ember
2012. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

GreenTea


Basszameg, ha a kib@szott nomád pásztorok olyan kurv@ egészségesek és baromi erősek, akkor miért nem lesz minden ember nomád pásztor? Igazából az baromi egyszerű. De tényleg mitől olyan rohadt felsőbbrendű egy nomád pásztor? Attól hogy kenyéren, füstölt sonkán (nagyon szeretem) és pálinkán él? Attól bunyózik jól, hogy hiába ütöd meg, ő csak megy tovább, mert az alkohol már minden idegvégződését megszüntette?

2012. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!