Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Voltam ma futni, de az élettől...

Voltam ma futni, de az élettől is elment a kedvem. Nagyon rosszul bírom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régebben rendszeresen futottam fél-1 órákat 8kb. 5-8 km-t),-nem mondom, hoyg nem volt megerőltető, de jól esett, és nem fulladtam ki ennyire. Azt hiszem ősszel függesztettem fel a dolgot, időjárás és egyéb elfoglaltságok miatt. Ma voltam azóta először, de azt hittem elpatkolok. Vérnyomásom szerintem totálisan az egekben, a tüdőm fáj, majd megfulladok a nyálamtól, és hányingerem van. Kb. 15 percet bírtam, de siralmas volt (és nem csináltam gyorsan, inkább kocogtam, lassan futottam). Régebben is nehéz volt belejönni, de szerintem nem ennyire..Más is így van ezzel?:D Csak 20 éves vagyok, nincs semmi bajom..pont most voltam teljes kivizsgáláson, ekg, labor, minden egyéb, egy márciusi műtét miatt.

Ilyen 2 perc futás, 3 perc séta váltogatása dolgokhoz nincs sok kedvem, enélkül hogy kerülhetnék megint formába aránylag gyorsan? Ja és ez is vicc, hogy kb. 4-5 órája ettem utoljára, 2 szelet tk pirítóst, meg 2 evőkanál rizseshúst, és futás végére tényleg azt hittem, hogy kitaccsolok, olyan szintű teltségérzetem volt..


2012. febr. 22. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

üdv a futás világában. akkor ehhez hasonlíts egy nagy intenzitású intervallumos edzés, egy küzdősport bunyót, és meglátod hogy a mozgás GRRR! fárasztó és fáj. viszont valahol jó is.

próbáld meg fokozatosan emelni az edzést, kezdhetsz 10 perc futással is, nem kell rögtön ott folytatni ahol anno abbahagytad.

2012. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 *Glissade* ***** válasza:
Fuss! Egy idő után egy kicsit jobb lesz:)
2012. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez azért elég siralmas. Nekem életem első komolyabb futása 40 évesen is sokkal jobb volt ennél. Semmi ilyen kellemetlen érzésem nem volt, én már akkor éreztem, hogy ez lesz az én sportom.


De ha ez történt veled, akkor két bibi lehet: Vagy eltúlzol kisebb kellemetlen reakciókat, mert túlérzékeny vagy, vagy nem ismered eléggé a saját testedet. Merthogy nem szabad lett volna eljutni ilyen kellemetlen állapotba.


A megoldás a fokozatosság és a rendszeresség. Először csak annyit fuss, amennyi mellett még jól érzed magad. Az se baj, ha először ez nagyon kevés. (Nekem kb 2 km volt az első, ma egy hegyi maraton se kottyan meg.) Párszori ismétlés után már könnyebben fog menni, és érezni fogod, hogy a táv is növelhető. Aztán érezni fogod, hogy a növelt távon növelhető a sebesség, majd megint a táv stb., és így lehet fejlődni. Erőltetni nem kell, magától menni fog, de fontos a rendszeresség, azaz a heti legalább 3-4 futás.

2012. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!