Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés utána csirke-rizs...

Edzés utána csirke-rizs kombót eszem utána másnak milyen kajával pótoljam a testem? Mivel a rizs-nek magas a glikémiás indexe? Vagy ha több a hús minimális a szénhidrát elosztás eloszlik a magas gki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 20:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A táblázatok tényleg magasnak írják a rizs GI-jét, de ha nehezen bomlana le a keményítő, akkor éppen hogy alacsonynak kéne lennie. Tehát szerintem gyorsan bomlik és megemelheti a vércukrot, de mivel rizst nem eszel magában, így ez mérséklődik.
2012. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
ahogy elnézem az oldalon okos emberekkel is találkozni! köszönöm megnyugodtam!
2012. febr. 29. 20:50
 13/20 justme123 ***** válasza:

Ezt a ,,beszélgetést,, olvasva énis elgondolkodtam.


,,Hát meglepődtem pár dolgon. Pl. fehér rizs magasabb gi-vel rendelkezik mint a finom lisztből készült pékáruk? Ez meg,hogy? Úgy tudtam a fehér rizs is jó diétás szénhidrát ami nem hízlal és sokkal jobb mint a fehér kenyér. Ezek szerint nem így van. Ez nekem furcsa,mert testépítők is eszik diétánál meg a krumplit is és alacsony testzsírt tudnak vele eléri míg fehér kenyérrel nem tudnák. Akkor,hogy is van ez?

Gábor - 21. 02. 2010 - 12:15


13) Igen, egy hatalmas téveszme, hogy a fehér rizs nem hizlal és büntetlenül lehet enni. A testépítők azért eszik, mert rendkívül sok szénhidrát van benne, ami azonnal felszívódik (tehát rossz a glikémáiás indexe, mert igen hirtelen emeli meg a vércukrot) és a megemelt vércukor szinttel sok az energia a szervezetükben, nagy teljesítményt tudnak leadni.

A rizst fogyókúrázóknak egyáltalán nem ajánlanám, semmilyen mennyiségben.

Van még sok hasonló téveszme.

2012. márc. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam, hogy magas a GI-je a rizsnek, viszont ha eszel hozzá mást is, akkor nem szívódik fel annyira gyorsan. Amúgy diétában nem is nyomatják annyira, főleg este felé már csak zöldséggel megy a husi.
2012. márc. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

ez hülyeség. keményítő van a rizsben, nem cukor. a szőlőcukornak magas a g indexe. a maltodextrinnek viszonylag alacsony. pedig az is cukor.

szerinted a testépítők nem b@sznák szét a hasnyálmirigyüket, ha napi 5x rizst esznek?

2012. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem így van. A rizsnek tényleg magas, attól függetlenül, hogy nem cukor, de gyorsan bontódik le. Nézd meg itt az értékét: [link]

Azért nem cseszteti a hasnyálmirigyet, mert azért a cukornál mégis alacsonyabb (glükóz=100), és nem magában kajálod a rizst.

2012. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
egy cukros joghurtnak, 100g/12g a ch tartalma, ami full cukor a g indexe 33...a rizsnek meg 87...valami nagyon el van nézve...
2012. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elírás. A joghurban zsír is van, ami lassítja a felszívódást.
2012. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 justme123 ***** válasza:
Vagyis a lényeg a testépítésnél, hogy gyorsan felszívódó kajákra kell összpontosítani?(azt már tudom h miket csirke stb.) Kivéve este?
2012. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem, igazából gyors felszívódás edzés után kell közvetlenül, ahhoz meg ugye ott van a tejsavó protein +dextróz. Reggelre zabpehely pl. közepesen gyors, a rostok lassítják a felszívódást. Napközben megy a csirke-rizs vagy hal-krumpli, melyek így együtt szintén közepesen gyorsan szívódnak. Nem jó a túl gyors felszívódás, mert nagy inzulincsúcsot okozna, de mivel a rizst és krumplit is hússal esszük így csökken a GI.
2012. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!