Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit egyek/igyak aerob (kocogás...

Mit egyek/igyak aerob (kocogás) után és milyen pulzustartomány felelne meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából nincs konkrét célom az edzéssel, csak szeretnék izmosodni egy kicsit, amit már sikerült is elérnem, de szeretnék magasabb szintre lépni, viszont elhízni semmiféleképpen sem akarok. Azért problémás a dolog, mert igen hízékony típus vagyok, tehát a helyes táplálkozás/súlyzós edzés mellett szeretnék heti 1-2 alkalommal eljárni aerob edzésre, aminek a lassú kocogást/futást választottam.

Mit kellene utána fogyasztanom? Én rögtön utána egy adag fehérjeturmixra gondoltam és persze folyadékpótlásra, majd egy fél órával-órával a futás után hús+zöldség és úgy kb. 120-130as pulzussal 60 percig gondoltam. Nem tudom, hogy ez így jó -e ?!



Köszi, Gábor


2012. márc. 4. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó így ahogy írtad.
2012. márc. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Rizs már nem fér bele edzés után ? (tehát hús+zöldség helyett hús+rizs)?
2012. márc. 4. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Az étrendben kiszámolt szénhidrát mennyiségétől függ. A napi ch legyen 2g/testtömeg kg körül. Ha ebbe belefér még, akkor mehet, de ne a zöldség helyett, hanem mellé.

Lefekvés előtt meg csak sovány túró menjen már.

2012. márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most 3g/tskg a szénhidrátom.
2012. márc. 4. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyivel is fogysz heti 0,5-1 kg-ot, akkor jó így, ha megáll a fogyás, akkor lejjebb viheted majd fokozatosan.
2012. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De amúgy lehet, hogy félreértettük egymást. Én most nem konkrétan fogyni szeretnék, csupán az a helyzet, hogy több CH-t fogok fogyasztani, mint eddig, mert ez kevés. Tehát emelni fogom 3,5-4g/tskg -ra, de mivel hízékony, zsírosodós típus vagyok, ezért eljárnék most már heti 1-2 alkalommal aerobozni, hogy ne zsírosodjak el jobban, mint most, mert már ez sem tetszik igazán. Tehát én most nem szálkásítani/fogyni akarok..
2012. márc. 4. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg félreértettelek. Tömegnöveléshez ugye 2g/ttkg fehérjét és 5g/testtömeg kg ch-t szoktunk írni, de ha 4g-ra állítod be a ch-t és a fehérjét is kicsit emeled, akkor nem fog jönni annyi zsír, de lassabb lesz a tömegelés.
2012. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!