Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táplálékkiegészítőket...

Milyen táplálékkiegészítőket használtak a testépítők a '70-es években?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem, akkor még nem volt tejsavó koncentrátum, kreatin stb., mégis elég szép izomtömeget pakoltak fel magukra.

Csak a kajával vitték be a szükséges tápanyagokat?


2012. márc. 4. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Viszont kox már akkor is volt, és ha húsból, tojásból beviszed a fehérjét úgy is tudsz fejlődni. Amúgy a mai ifbb pro versenyzők jóval izmosabbak Arnoldéknál, fejlődik az orvostudomány.:)
2012. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 clint ***** válasza:

sztem nagy külömbség nincs, a 80-as években még jobban kinéző testépítők is voltak mint némelyik mai...

amúgy a szója volt az első táplálékkiegészítő amit hasztáltak fehérjebevitelre a normál kaja melett.

A tejsavó a 90-es évek második felében lett inkább felkapva.

Vicces az, hogy aki nézett dokumentumfilmeket a régi testépítőkről láthatja, hogy pl arnold sok hamburgert zabált, vagy bacont ettek reggelire és a tojás sárgáját is zabálták, sőt arnold sörözött is...

A 70-es évek más időszak volt ott inkább számított a genetika, manapság a táplálkozástudomány és táplálékkiegészítők miatt könyebb nehezebb genetikával is minőségi izmot építeni...

2012. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 clint ***** válasza:

jaa nemrég láttam egy dokufilmet Bruce Leeről aki marhahúst 8 tojással turmixolt össze és azt itta....

Tudni kell, hogy ezt ő a súlyzós edzései mellé iktatta be, amennyiben nem edzett volna (harcművészetet) napi több órát és hagyja regenerálódni magát, biztos vagyok benne, hogy igen szép fizikumot ért volna el, mert a felépítése nagyszerű.

2012. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Clint, én úgy értettem, hogy izmosabbak, hogy 20 kg-al is nehezebbek csontszálkásan. Cutler 175 cm magasan kb 130 kg, elég brutál.

De nekem is Arnoldék arányai jobban tetszenek, mint a mostani versenyzőké.:)

2012. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezért is tettem fel a kérdést, mert én úgy látom hogy túl van misztifikálva a táplálékkiegészítő kérdés. Nyilván ez egy marketing a cégek részéről, sulykolják hogy "Ezt vedd, mert ettől nagyra nősz!". De szerintem kb. 20% múlik ezen, a lényeg a normális táplálkozáson van.


Ja és ha régen működött a szójafehérje, akkor elvileg működik most is, még ha nincs is olyan biológiai értéke mint a tejsavónak.

2012. márc. 4. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a kaja a lényeg. A szója most is működik.

amúgy én régen még Sportrobi-val kezdtem, ez egy tejfehérje koncentrátum volt, szinte ihatatlan. :) Utána Delta proteint ettünk, abban már tojásfehérje is volt. Később persze már lehetett kapni jobb cuccokat is, pl. Weider termékeket.

2012. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 clint ***** válasza:

sportrobira én is emlékszem :D

Amugy a szójára visszatérve, annak idején koncentrátumok voltak, manapság már csak izolátumot kapni és az is elég lisztes... milyen lehetett akkor??? :D

nézdcsak a 80-nas évek szálkás testépítőit:

Gaspari

[link]

Yates

[link]

Sztem méretre megegyeztek a mostaniakkal, a cutler 130 kilója tömegelési időszak, a versenysúlya 115 kg körül van.. Ronnie nagyobb de magasabb is...

Valamennyit fejlődött de nem olyan nagyon (a 80nas évek óta)

2012. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hozzájuk képest már nem volt akkora fejlődés, de ők inkább 90-es évek nagyjai voltak, főleg Yates, aki 92-97-ig volt Mr Olympia. Rick a 80-as évek végén és 90-es évek elején nyomult. Az őket megelőző korszakra értettem, akik a 70-es években voltak. Nekem már Yates izomzata is brutál, ellennék egy Frank Zane izomzattal is.:)
2012. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 clint ***** válasza:
frank zane izomzata sztem is király...
2012. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!