Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők légyszíves! Hogy...

Testépítők légyszíves! Hogy tudok úgy edzeni, hogy ne nőjek?

Figyelt kérdés
"Normális" az étrendem(menza+itthoni). Mégis növök, pedig nem célom nagy darabnak lenni, de így is már 90 kg vagyok és 42 a karom, pedig én csak a meglévő izmokat szerettem volna feszessé, "keménnyé" tenni. Saját súllyal edzek heti 5x. Mi tévő legyek? Ne edzek minden nap? Segítsetek!
2012. márc. 5. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem diétázz. Kérdezz meg egy személyi edzőt, vagy body.builder.hu-n kérdezz, az biztosabb, bár itt is olvashatsz személyes tapasztalatot.

Sajnos én nem nagyon tudok tapasztalatból beszélni, nekem gyors az anyagcserém, ha akarnék se tudnék elhízni :/

2012. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zakathol ***** válasza:

Az elméleted már ott elbukott, hogy "feszes, kemény" izomzatot akarsz... Izom csak egyféle van.

Valószínűleg fedett vagy(az egész testeden vékony zsírréteg van ami miatt az izomzat tónusai nem látszódnak annyira), azt értelmezed "puhának". ezt viszont elsősorban szálkásító diétás étrenddel és sok aerob mozgással tudod eltüntetni.

2012. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elméleted már ott elbukott, hogy "feszes, kemény" izomzatot akarsz... Izom csak egyféle van.

Valószínűleg fedett vagy(az egész testeden vékony zsírréteg van ami miatt az izomzat tónusai nem látszódnak annyira), azt értelmezed "puhának". ezt viszont elsősorban szálkásító diétás étrenddel és sok aerob mozgással tudod eltüntetni.


Azt vágom, hogy egyféle izomzat. És ezzel a zsírréteggel is egyetértek. De én nem akarom, hogy nagyságra nagyobb legyen az izomzat. Csak a meglévőt kidolgozni..nem tudom jobban megfogalmazni:S

2012. márc. 5. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
El kell tüntetni a zsírréteget :)
2012. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zakathol ***** válasza:

Olyan sincs, hogy "kidolgozni"...

Az izom formája és az izmok tapadási pontjai genetikailag kódoltak, módosítani nem lehet. Nincs 'bicepsz-csúcsosító' gyakorlat, nincs 'alsó- vagy középső mellizom megrajzoló' nyomás vagy tárogatás, és nincs 'kocka-tologató' hasizomgyakorlat.

Egy adott izomtömeg úgy néz ki ahogy, látszatbeli különbséget csak a tömegének növelésével vagy csökkentésével tudsz elérni.

2012. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne egyél annyit :) Vedd vissza az edzést, vagy járj el futni :)
2012. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!