Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jol tudom, hogy a testépitésbe...

Jol tudom, hogy a testépitésben a kalória/fehérje/szénhidrát kiszámitásánál a zsirmentes izomtömeget kell alapul venni?

Figyelt kérdés
Tehát csak az izom súlya számit a számitásnál ,nem pedig a teljes testsúly.
2012. márc. 5. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

TÖMEGELÉS alatt ha egy 60kg-os ember veszünk akkor neki 2 tskg fehérje és 5 tskg szénhidrát kell

Tehát 120g fehérje és 300 g szénhidrát kell egy napra.

A 60kg a teljes testsúlya.

A szín izomtömeghez mérten akarsz kajálni? Az baromi kevés.

2012. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
zsírmentes testtömegre gondolhatsz, egyébként nem hiszem, mert azt nem tudod pontosan kiszámolni.
2012. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Olvastam Radnai Tamás irását erről a Tesztosztenon.hu/com oldalon. Ő igy irta ahogy én ezt kérdezem most. Tehát ha van rajtam kb 30kg fölösleg ,zsír akkor azt is belekell számolni?
2012. márc. 5. 17:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljes tömegre kell számolni.
2012. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nyilván a Radnai, aki 10 éve szerkeszt egy online sportmagazint, és az ország egyik legjobb edzőtermének szakmai vezetője, baromságokat ír.


Bezzeg az itt írogató szobanövények, akik egyszer végigolvasták az alapismereteket, jobban tudják.


mindig a zsírmentes testtömeggel számolunk, mert ez határozza meg az energiafelhasználást, és a fejlődési keresztmetszetet. főleg akkor, ha fogyasztani akarsz.

2012. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert a ShopBuilderen ,Bunny nem ejt erről szót. Csak anno pár éve Radnai.
2012. márc. 5. 18:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak 26 éve edzek mint szobanövény.:)
2012. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Teljes testsúly :) Hallgass Montezre, nem hiába Ő az első, a kategória toplistában, sőt egy nagyon kulturált úriember, aki kiemelkedésre méltó akaratban él, még ennyi idősen is. Becsben kell tartani, az ilyen személyeket :) Ne fáraszd le! :))
2012. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Köszi Krisi, de nem tartom okosabbnak magam az ide íróktól, csak van tapasztalatom. Amúgy Bunny is mindenhol teljes testtömegre számol: [link]

Nem mondtunk Radnaira semmi rosszat, csak ő máshogy számol. Ezért nem kell felháborodni és beszólogatni, azzal még nem lesz igaza senkinek.

2012. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 G'sX ***** válasza:
felesleges sz@rakodni a zsírmentes tömeggel, mert nem tudod pontosan megmondani úgysem, egyszerűbb a teljes tömegre az a kis + tápanyag nem árt
2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!