Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömeg növelő vagy fehérje?

Tömeg növelő vagy fehérje?

Figyelt kérdés
én igazából a fehérjét támogatom de kíváncsi vagyok a véleményekre , 2hónapja járok kondiba és eddig 4kg-t szedtem fel , de fel szeretném gyorsítani az egészet (szálkás típus vagyok , 178cm és 60kg mostmár , igazából szélességre mennék hogy nagyobbnak tűnjek ) érveket kérek ! és kérlek szépen titeket ne itt trollkodjatok vagy ocsmároljátok a fehérjét vagy a tömegnövelőt....
2012. márc. 7. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fehérje! Olcsóbban kijössz a fontos hogy edzés utáni fehérjébe keverj dextrózt(szőlőcukrot) ami segíti a fehérje felszívódását ha pedig napközben akarsz még fehérjét fogyasztani akkor zabpehellyel keverheted ízletes és nagyon tápláló.
2012. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Osztom Gyurma véleményét, protein és dextróz (ha van lóvé, akkor vitargo vagy maxy maize) menjen edzés után.

Reggel nekem is protein megy a zabhoz.:)

2012. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :D holnap valszeg veszek 2,5 kg fehérjét . csak annyi h amikor beveszem szedjek hozzá szőlőcukrot hogy jobban oldódjon ? és az mivel lesz jobb ?
2012. márc. 7. 19:30
 4/11 A kérdező kommentje:
mennyivel lesz másabb ha fehérjézek majd ? mennyivel gyorsul majd meg a folyamat?
2012. márc. 7. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne mond így, hogy fehérjézek. :) Amikor húst vagy toját eszel, akkor is fehérjézel.

Csak edzés után menjen hozzá dextróz, mert ilyenkor a szénhidrátokat gyorsan kell visszatölteni. Máskor ne tegyél hozzá szőlőcukrot.

2012. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
és a szőlőcukrot porba vedd!!! A bioboltokban 500ft 1kg és az oldódik nehogy a bolti kis tablettás szőlőcukorra gondolj!
2012. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Zakathol ***** válasza:

A szőlőcukrot csak edzés után tedd bele.

A szőlőcukor nem a fehérje oldódását segíti, de még csak nem is a felszívódását, hanem a beépülését az izmokba. A szőlőcukor egy magas glikémiás indexű szénhidrát, ebből kifolyólag a vérbe kerülése gyors és intenzív inzulinreakciót vált ki. Az inzulin pedig "megnyitja" az izmokat a fehérjék előtt, így képesek a testépítők az edzés utáni tápanyaghiányos állapotot a legjobban kihasználni.


Tehát mégegyszer: szőlőcukor csak edzés után!


A tömegnövelő is egyékbént gyakorlatilag fehérje + szénhidrát, de azért jársz jobban a fehérje + szénhidrát formával, mivel így jobban tudod szabályozni, hogy mikor miből mennyit adj a testednek. Így gazdaságosabb (ráadásul a tömegnövelők egyébként is egy kicsit túlárazottak, ugyanis egy testépítőnek a fehérje a legnagyobb érték, a szénhidrátigényedet fillérekből meg tudod oldani)

2012. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

egyszerűbb belinkelni neki ezt :)

[link]

jó olvasást!

2012. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szal edzés után amikor a fehérjét beveszem a porformájú szőlőcukor kell :) de a dextróz az pontosan mi ?
2012. márc. 7. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Szőlőcukor.:)
2012. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!