Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mivel motiváljátok magatoka...

Ti mivel motiváljátok magatokat edzés előtt, közben és után?

Figyelt kérdés

Van, hogy kirobbanok az energiától, úgy érzem bármire képes lennék és teljesen átlagos dolgok hozzák ezt ki belőlem: a zene, egy kép, egy számomra inspiráló személy vagy akár a saját fejlődésem tudata. De sajnos gyakran, egyik pillanatról a másikra úgy érzem vége mindennek és nem érdekel semmi. Talán a fájdalom teszi ezt vagy a türelmetlenség, nem tudom pontosan, de tejesen kiborulok és minden erőm elszáll. Nagyon rossz, ugyanis ezekben a kritikus pillanatokban történik velem az, hogy hanyagolom az edzést és mellette az egészséges életmódot is... Ti mivel motiváljátok magatokat? Mindig egy dologra gondoltok és az kitart huzamosabb ideig, vagy mindig újabb és újabb dolgokból merítetek erőt?


19/L


2012. márc. 9. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem annyira sport, mint inkább pszichológiai kérdés. Az lenne a lényeg, hogy ne kelljen motiválni magad semmivel, mert az edzés, a mozgás az életformád része. Azért mozogsz, mert ezt belülről igényled, nem azért mert magadra erőlteted. Jó, ha heti rendszeres időpontok vannak erre. És ha ez így van, akkor már fel se merül, hogy erőlködni kéne, meg motivációkat kellene keresgélni.


Én azt gyanítom a kérdésedből, hogy amikor "kritikus pillanatok" vannak, azok nem is pillanatok, hanem inkább hosszabb-rövidebb időszakok, amikor nem csak a sport nem érdekel, de úgy általában semmi. Ez egy határozott depressziós tünet. Nem kell megijedni tőle, egy enyhe fokú depresszió sok ember életét kíséri, és ettől még lehet viszonylag normális életet élni. De minden esetre meg kellene, és meg lehet szabadulni tőle. A neten biztos találsz rá bőven tippeket.

2012. márc. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 thewhiteman ***** válasza:
100%

Testépítős videókat nézek,de én már eljutottam oda, hogy nem igazán kell motiváció ,mert életforma lett számomra,majd neked is biztos eljön ez a pillanat,ha kitartó vagy.


Addig is,mert lány vagy:)

http://www.youtube.com/watch?v=U4g8rvQVZa0


"You can usually think of at least hundred reasons why you should actually stop...

...but there is always one reason why you should keep going..."

szóval hajrá!!!

2012. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 /Anita_'94/ ***** válasza:

Főleg olyan zenékkel, amik lelkesítenek (Titkolt Ellenállás, Kárpátia). Futás közben ilyeneket hallgatok és megyek előre, mint egy gép :)

Amíg kéziztem, az motívált, hogy ha ''nagy'' leszek, a Fradiban fogok játszani. Ez sajnos nem így alakult és amióta abbahagytam, csak a futás maradt. Arra meg sokszor nem egyszerű rászánnom magam. De megyek, mert kezdek zülleni. Rákaptam a cigire is és az egészséges étkezés is messze áll tőlem. Bár az elhízás veszélye nem fenyeget (48 kiló vagyok és egyszerűen nem tudok semmit magamra szedni, pedig kéne 4-5 kg), de valamivel legalább a cigit kompenzálom. Meg annyira hozzászoktam az elmúlt 9 évben a mozgáshoz, hogy a punnyadástól szinte fájdalmaim vannak :D

2012. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Csak megyek előre, de ez az élet minden területén igaz. Talán az, hogy kíváncsi vagyok, mi lesz a jövőben. Meg hogy kiszállni túl macerás, mert nem tudnék helyette mit csinálni, úgyhogy ha lúd legyen kövér alapon az egész életből kéne kiszállnom, de akkor ugye meg nem tudom, mi lesz a jövőben (pl erre az idei decemberre kíváncsi vagyok :D), de egyszer majd úgyis győz az elkeseredettség...
2012. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!