Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítségkérés egészséges...

Segítségkérés egészséges élethez, diétához, kondihoz-hogy, mit, mennyit?

Figyelt kérdés

[link]


Ez lennék. 53,1 kg, 168 cm, 18 év.

Tavaly sokkal teltebb voltam, de március-április fele elkezdtem futni, és sikerült 54-53 kilót tartani. Ez azóta is megvan, de most szeretnék még lejjebb menni, izmosodni, formálódni, eltüntetni a maradék zsírpárnákat.

Már megvan a korlátlan kondibérletem, az étkezésre is figyelek, de szeretnék egy kis megerősítést kérni, mivel annyi az info a neten, hogy egyszerűen belezavarodok, nem tudom kinek, minek higgyek, hol van segítség, hol marketing...


Szóval a mozgás részét úgy gondoltam, hogy mondjuk 4 napra osztott edzés, hétfő-kedd és csütörtök-péntek súlyzózás, szerda-szombat pedig kardió (szombat úszás, szerda nem tudom mi legyen, futás, bicikli, lépcső, aerobic, mi a leghatásosabb...). De fogalmam sincs hogy kellene egy osztott edzést 4 napra megtervezni. Amit találtam az mind kevesebb súlyzós edzéshez van.

Hétfőn és szerdán reggel mindig beiktatok egy reggeli fél órás kocogást is. Súlyzózás előtt pedig mindig 10 perc kardió, utána infra szauna. Maga a súlyzózás 1,5-2 óra, 3-3 kilós kézi súlyzókkal, gépeken 15-20 kilóval.


Kiegészítőnek úgy tervezem hogy rendelek Peaks A/Z Vitamint ( [link] és fehérjének MPM Mixed Protein Matrixot ( [link] Szedjek még emellé valami zsírégetőt is, HCA, CLA, Pyruvate vagy L-Carnitine?


Az étkezés részéhez pedig, hogy minél többször próbálok enni, 3 óránként maximum, mindig keveset.


Reggeli: zabkása, mozzarellás-olajbogyós omlett, kefír 1 teljes szelet tk kenyér általában. Nagyon ritkán sonka ugyanígy 1 teljes szelet tk kenyérrel.


Tízórai: ugyan ez


Ebéd: olaj nélkül grillezett vagy párolt hús (lehetőleg csirke, néha sertés, marha vagy hal, köretként rizs vagy párolt zöldség


Uzsonna: ugyan ez


Vacsora: túró, kefír, gyümölcs, tonhalkonzerv, saláta


Megfelel ez így?

Most a fehérjeporral kicsit bajban vagyok. Általában 5 körül végzek a konditeremben, ha mondjuk akkor megiszok egyet, meg este vacsora helyett az jó? Vagy a két adagnak távolabb kellene lennie egymástól, igyam az esti adagot reggel, és inkább vacsorázzam a megszokottat?


Illetve nem tudom, én nagyon félek tésztát enni, pedig már régóta csak durumtésztát eszik az egész család, én hirtelen elkezdtem rettegni a sok szénhidráttól. Ugyan így vagyok a sok helyen olvasott zablisztes sütikkel, meg kekszekkel és palacsintákkal is. Főzeléket ehetek hetente egyszer ha nem rántom hanem mondjuk habarom vagy hasonló? Illetve például krémleveseket, ha nem használok zsíros tejtermékeket?


Én úgy gondoltam, hogy ezt az edzést végzem el súlyzós napokon.

[link]


Elég ez? Vagy kipótolhatom mással? Hogy osszam fel a napokat osztott edzésre, mit mivel kombináljak?


Egyébként az étrend is erről a honlapról illetve a bodybuilderről lett összerakva.


Vagy álljak neki ennek a 70 napos Lifetilt dolognak? Nem nagyon bízok benne, félek hogy ez is csak marketing, vagy teljesen korrekt az étrend és a mozgás amit ott ajánlanak?

[link]


Remélem valaki tud nekem segíteni, olyan bizonytalan vagyok ezekben a dolgokban, szeretnék mindent jól csinálni.


2012. márc. 12. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ejha, összeszedett vagy.

Kép: 403 Forbidden


Annyit tudok mondani, hogy ez a Peak elég gyenguska, szóval ha van pénzed, ruházz be egy erősebbre, mega daily one, daily vita-min vagy multipro. Esetleg valami hasonló hatóanyagtartalmú.


Fogyni és izmosodni nemigen lehet egyszerre, döntsd el, melyiket akarod. (Netán kezdőszinten, bétaverzióban, de mehet a kettő együtt, de nem túl kiemelkedő eredménnyel, nem tudom). Az izmosodás tömegnöveléssel jár, ami zsírfelvétellel, szóval ezt sajna bebuktad :D Felesleges levinni a zsírt, ha aztán visszaszeded. Ámbár a képet nem láttam, de 168 centihez szerintem bőven jó az az 53 kiló, nem kell aggódni.


Az edzés utáni fehérjeturmix szőlőcukorral kiegészítve nagyon fontos, ez a lényege, ezt semmiképp ne hagyd ki. Azt szokták mondani, kb háromnegyed órát várj utána szilárd kajával, amíg megemésztődik a fehérje, szóval szerintem legyen egy rendes vacsora, aztán ahogy be tudod osztani, hogy homogén legyen, úgy idd a másik turmixot.


Ennyit tudtam én, hamarosan jönnek a hozzáértők (:

2012. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


Na, talán így jó a kép, ezekkel a dolgokkal soha nem vagyok ügyes.

2012. márc. 12. 20:28
 3/13 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a hozzászólást :)
2012. márc. 12. 20:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Még mindig (: képfeltöltés.hu
2012. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól írt mindent az első válaszoló, egyszerre nem szokott sikerülni az izomnövelés és a zsírégetés, mert más-más étrend kell hozzá.

Kezdj tömegnövelő étrenddel, majd később, ha jött kis izom, akkor szálkásító diétával leadod a zsírt.

2012. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]


Képpróbálkozás újra :)


Ez az étrend megfelelő tömegnöveléshez? Vagy ki kell egészítenem valamivel? Eddig általában 70-80 g szénhidrát volt egy napi étkezésem caklipakli. Toljam kicsit fel?

2012. márc. 12. 21:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Tömegnöveléskor lányoknak elég a kb. 3g/testtömeg kg ch és a fehérje legyen 2-2,5 g/testtömeg kg.

Kaja ezekre épüljön: sovány húsok, tojás, túró (este menjen), protein, rizs, főtt krumpli, teljes kiőrlésű tészta és tk kenyér + sok zöldség, bár ezeket te is tudod.

2012. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg még a súlyzós edzéssel ki tudtok segíteni? Hogy osszam be, jó a linkelt program tömegnöveléshez? Vagy hogy osszam be a dolgokat?

Legyen valamelyik ezekből?

[link]

Vagy esetleg ezek jobbak?

[link]

[link]


Mint mondtam korlátlan kondibérletet beszereztem, e mellé mindenképp szeretnék egy szombati úszást, illetve csak hobbi szinten bejön néha egy-egy lovaglás, bár azt lovasoktatóként speciel nem nagyon sorolnám a kardió edzésekhez. :)

2012. márc. 12. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd ezzel az edzéstervvel [link]

majd egy-két hónap múlva mehet a teljesen osztott edzés.

2012. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, holnaptól belevetem magam a dologba :)
2012. márc. 12. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!