Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy futópadon...

Mitől lehet az, hogy futópadon kevésbé megy fel a pulzusom, mint mondjuk kinn egy pályán?

Figyelt kérdés
Pulzusmérő órát használok, ha kimegyek futni a parkba, akkor mire kettőt lépek, már 170-180 a pulzusom, nem tudom alacsonyan (alacsonyabban) tartani. Míg a futógépen nincs gond. Általában az optimális pulzus nekem 130-165 lenne.
2012. márc. 18. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert a futópadon illetve a szabadban futás ég és föld. Azt szoktam mondani, hogy futópadon futni olyan, mint mozgólépcsőn fekve nyomni. Semmi értelme, a XXI. század dilije statikussá tenni egy gyakorlatot, aminek pont az lenne a lényege, hogy elmozdulj.

Fuss a parkban, annak van értelme! Már csak azért is, mert mennyivel szebb már egy parkban lenni, mint a terem falát lesni, miközben egy szalagon szökdécselsz?

2012. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a hatása csak ugyanaz nem? Hiszen mindegyik felviszi a pulzust, tehát "ég a zsíír" :)
2012. márc. 18. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a felgyorsult pulzustól ég a zsír, hanem csakis a kalóriadeficittől, amit leghatékonyabban nem aerob mozgással, hanem intervallumos kardióedzéssel és metabolikus súlyzózással érhetsz el.


A hatása nem ugyanaz. A futópadon futás ennek a mozgásformának a lebutított, feleslegesen statikussá tett változata. Kerüld!

2012. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!