Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testepitessel kapcsolatba...

Testepitessel kapcsolatba kerdeznek. Mit, hogyan egy nonek? Bovebben lent

Figyelt kérdés

felvazolnam, hogy 5 eves korom ota sportolok. Jelenleg judozom,itt rengeteget futunk, erositunk es kuzdelmi edzeseink is vannak. 70kg vagyok,ugyhogy rengeteg mindent eszem. ez a sulycsoportom es nem szeretnek alamenni.(vagyis nem szabad)(: nagyon nagy combom van, viszonylag szeles hatam es nagy bicepszem,de 166cm magas vagyok.

ilyen alakot szeretnek (a videoban az izmosabbik nore gondolok): http://www.youtube.com/watch?v=Wc3x5pXsc9s&feature=share

a bicepszem talan meg nagyobb de ekkora vallizmom nincsen , combom is ekkora, de neki mas a formaja, olyan szep gombolyu. Szoval mit kene tennem , napi 3-4oras edzesem van, neha tobb, ebbe benne van a reggeli futas vagy erosites. Szoval nem gondd, barmennyi idot eltoltok a konditerembe. A lehetosegek adottak. Azt szeretnem megtudni pontosan, hogy milyen etrendkiegeszitot szedjek?kreatin, protein nem gond, szedem ha kell.(csak vigyaznom kell rengeteg osszetevore hogy ne legyen doppinglistas) de az elhangzottak nincsenek fent. Ha valaki ,aki ert is hozza. lenne szives osszeallitani nekem egy programot? meg hogy mit ajanl mit egyek mit ne! de ugy hogy ne menjen a sulyom se 70kg ala,max 68.

leirom mennyivel szeriazom egy ket dologba. fekvenyomas 65kg (de kinyomom tobbszor a 70et). labgeppel kinyomom siman a 300 at , de 250-el szeriazom. altalaban nagy sulyokkal dolgozom, mert nem kulsore mentme, hanem hogy kuzdelembe erosebb legyek. bicepsz 20kg-al kulon kulon 20-20kg.

Ha valaki lenne olyan kedves es otletekkel bombazna, nagyon megkoszonnem, vagy ha van barmi kerdes,irjatok!

ha osszeallitanatok egy komolyabb programot, akkor ide kuldjetek : franci.gapi@gmail.com


2012. márc. 18. 18:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ejha! Az már valami! Nos, szerintem nem kell semmi extra, csak követned kell egy testépítő programot, megfelelő étrenddel, csak akkor meg jön föl egy rakat zsír is... a judot versenyszerűen űzöd?
2012. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 thewhiteman ***** válasza:
100%

Az igen, jó erős vagy!

Az a baj, hogy Larissának eléggé alacsony a testzsírszázaléka,szóval ha úgy akarnál kinézni, akkor fogynál nem tudom hány kilót,mert nem tudom most hogy nézel ki.A combod formája pedig genetikádtól függ, azon nemigen tudsz változtatni.

Alapismereteket olvasd el ( [link] de igazából ennél többet nem nagyon tudok mondani

2012. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Közben hülye vagyok, mert ha azt írod, hogy versenysúly, akkor nyilván versenyszerűen csinálod... viszont így nem tudom, hogy férne meg a kettő egymás mellett. Nyilván oka van annak, hogy a judoval úgy nézel ki, ahogy, így tudsz a legjobb eredményt elérni. Viszont ha már önnön magadnak is tetszeni szeretnél, akkor lehet a zsírfelszedés, és az azt követő diétázás, formázás rontana a teljesítményeden. Vagy miért szeretnél ilyen alakot?
2012. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
igen persze versenyzem,nagy celok vannak elottem.regebben 63kg-ba versenyeztem , csak mutetjeim voltak igy sulycsoportot valtottam es ha mar ekkora a sulyom,akkor szeretnek ugy kinezni , mint a videon. szeptemberig nem fogok versenyezni, mert 1,5 honapja mutottek a bal vallamat, ezert szeretnek addig belefogni.mert a napi 2 edzesemet most cska a futas es kondizas tolti ki. majd 2 honap mulva kezdhetem a judot. de foggalmam sincs hogy szalkasabb legyek,ahhoz gondolom kis sullyal kene dolgoznom, vagy nem tudom. meg hogy milyen aranyba szedjek kreatint, proteint,szenhidratot stb... jah meg szeretnek kicsit eresebb lenni :) de nem vagyok :( szoval a comb genetika :( facebookrol betudok linkelni kepet, es ha ertetek hozza, hogy mit kene valtoztatni stb..?? amugy sokat szamit az is ha barnak vagyunk? sokkal tobbet dob az alakon?
2012. márc. 18. 19:34
 5/18 thewhiteman ***** válasza:

huh eléggé nagy zavarok vannak a fejedben. olvasd el az alapismereteket elsősorban, akkor világosabb lesz sok minden.

Amúgy meg az edzés csak előfeltétele a dolgoknak, rendes táplálkozás nélkül nem sok mindent érsz vele.

Linkelj képet.

Barnaság vizuálisan dob valamennyit, de ne arra támaszkodj

2012. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ertettem!!! olvasom is . itt van 2 kep.

[link]


[link]

2012. márc. 18. 19:44
 7/18 thewhiteman ***** válasza:

Az igen!Nagyon komoly alakod van,gratulálok!

Szerintem diétázzál, és akkor hasonló alakod lesz,mint Larisszának.Viszont egy -5-8kilóval számolj! Vagy tömegeljél tovább, és majd úgy 3-4 hónap múlva diétázz, de necces lesz a 68-70kiló olyan testzsírral!

2012. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Aha, értem. És a kondizásban nem akadályoz a műtött vállad?


Amit thewhiteman linkelt olvasd végig, alul van II. rész, meg III. és még pár, esetleg regelj az oldalra, és töltsd le a Sárga Kapszula nevű könyvet, ott kb minden alapdolgot megtalálsz, de azért párat elmondok.


Tévhit, hogy szálkásításhoz kis súllyal kéne edzeni, a szálkásítás annyiból áll, hogy diétával és aerob edzéssel lehámozzuk magunkról a zsírt, hogy jobban látszódjon az izom, emellett ugyanúgy végzünk súlyzós edzést, hogy izmot ne veszítsünk.

Kell helyes étrend, ez egy fokkal bonyolultabb már, olvasd el a könyvben, én csak annyit tudok mondani, hogy kb 2-3 g / tskg fehérjét kell bevinni, szénhidrát meg attól függ, hogy tömegnövelsz-e, vagy diétázol. Tömegnövelésnél 3-4 g/tskg, diétánál 1-2. Meg persze kell többi tápanyag is, de ezek a legfontosabbak. Edzés után fontos azonnal fehérjét bevinni, ilyenkor legyen egy 0,5 g /tskgnyi adag, mellé 30-40 g szőlőcukor, netán vitargo, ha van rá pénzed. Diétánál van, aki azt mondja utóbbi nem kell, van, aki meg azt, hogy de, én is efelé hajlok a működési mechanizmusa miatt, de nem tudom pontosan.

Kreatinhoz meg sajna nem értek, annyit tudok, hogy a sejtek térfogatát növeli, és kúraszerűen kell alkalmazni. a bodybuilderhun le van írva az alkalmazása. Ja, és csakis monohidrát por, semmi kapszula meg ilyenek.


Kép jöhet, legalább el tudjuk dönteni, hogy kell-e még rád izom, vagy egyből diétázhatsz :P

A barnaság meg sztem ízlés kérdése, végülis a versenyeken bekenik magukat valami szmötyivel, szóval csak van értelme, de mivel egy nő általában szőrtelen, jobban látszódnak a formák.

2012. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szálkásításnál nem kell kisebb súlyokkal edzeni, mert akkor izomvesztés lenne. A szálkásító diétával éred el a zsírleadást. Tudom, hogy nem vagy kezdő, de ez segíthet még:

[link]

2012. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nagyon szepen koszonom, hogy ilyen segitokeszek vagytok!

mar ezerrel rajta vagyok amit linkeltetek, meg tanacsoltatok. nem tudok fekvenyomni jelenleg annyiban akadalyoz a mutott vallam, meg hogy nem tudok nagy sullyal dolgozni arra az oldalamra,de gyorsan gyogyulok :)

ez viszont jo hir hogy nem kell kis sullyal dolgozni :) valahogy szeretem novelni a sajat maximumomat folyamatosan. ja szoktam ketlebellezni (vagy h irjak, most nem nezem ki a google-bol :) jah hasra mist? mert minden fele felulest csinalok es eros a hasam de nekem valahogy nincsenek olyan nagy kockaim.(persze a dieta valtoztatna, de van valami specko ??

es megegyszer koszonom

2012. márc. 18. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!