Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik hatásosabb?

Melyik hatásosabb?

Figyelt kérdés

Napi kb. 40 perc Rubint Réka tornával járok jobban, vagy ha elmegyek futni? A futás az csak az "első 5 kilométerem" edzésterv lenne, folyamatosan sokat futni nem tudok.

És a hulahopp használ valamit? Mondjuk napi fél óra.

Igazából csak pár kg-ot kellene fogynom, meg formálódni szeretnék.


2012. márc. 18. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hulahopp nem jó semmire. Fogyás szempontjából a diéta a legfontosabb, amit segít a heti 3-4 aerob edzés, így a futás is.

Mellé mehetne a torna is.

2012. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A futás az jó >>> sokat futni egyszerre felesleges >>>illetve a céljaidtól függ ez is >>>de nem maratonira készülsz így nem kell túlzásba vinni.

Mindennél lényeg a fokozatosság + a melegítés.

Nem kell minden nap futni >>>én úgy csinálom,hogy minden másnap futok >>> ha teheted akkor betonon vagy kemény talajon ne nagyon fussál inkább tedd ezt földutakon vagy salakon >>>ez jobb az ízületéknek is>>>néha az intenzitáson vagy a nehézségen (pl hegyen felfelé futás)is érdemes változtatni.

Szerintem a kalóriaégetéshez kell a fél óra futás ha eredményt akarsz elérni.

Az előttem válaszoló jókat írt :)

Ami még jó többek között az ugrókötelezés >>> ezt is többféleképpen tudod kombinálni + kardióedzés.

A legjobb ha írsz egy kis edzéstervet magadnak >>> írd bele,hogy miket csináltál na meg azt hogy honnan indultál >>>az eredményt így tudod jól követni.


Azt nem írtad,hogy mit szeretnél formálni :)ha leírod akkor talán még tudunk gyakorlatokat javasolni.


Van más megoldás is >>>pl zumba fitness vagy capoeira aerobik ezek is jol megmozgatnak:)


Na egy kicsit hosszú voltam de ezekről nagyon sokat lehetne írni >>> edzés+kitartás+türelem és lesz eredménye:)

2012. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem író is jókat ír, de kicsit kiegészítem. :)

A zumba sem ér sokat, inkább szórakozásnak kell felfogni, nem elég intenzív a kalóriaégetéshez.

Az ugrókötelezés viszont hatékony, de az már kardioedzés, és anaerob tartományban dolgoztat meg, mivel elég intenzív ahhoz, hogy 140 fölé menjen a pulzus. Elég jó kis edzés állóképességnövelésre és kalóriaégetésre is.

A magas intenzitású edzés további előnye, hogy nagyobb az un. after burn hatása, tehát az edzés után nagyobb lesz az energiafelhasználás, mint egy lazább aerob edzéssel.

[link]

2012. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!