Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha vékony vagyok és meg...

Ha vékony vagyok és meg akarom magamat védeni, akkor konditerembe járjak vagy küzdősportot tanuljak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Lövészklubba, aztán amikor megvannak a kellő alapok, akkor szituációs lövészetre.


Vagy atlétikára.

2012. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:

Már kérdezte ezt, javasoltam is neki a gázpisztolyt, de kimoderáltatta valaki. Pedig be kellene látni, hogy nincsenek csodák.


Egyébként a gyúrás és a küzdősport nem zárják ki egymást, sőt. Csináld mindkettőt, de ne legyenek nagy elvárásaid, sok év alatt sem leszel csáknorisz.

2012. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:

Az önvédelem nem egy tervezhető dolog. Akármekkora császár is vagy, ha benézel egy pofont, akkor vége a dalnak.

Sokkal inkább a taktika számít, pl a veszélyes helyek és helyzetek elkerülése.

2012. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Egyertelmuen kuzdosport.attol h vki 100 kilo tomor izom,nem fog tudni verekedni,csak lehet nem mernek ugy ramenni.de ha te tudod hova kell utni,akkor te fogod jobban megvedeni magad,nem leszel testi folenyben,de szellemiben sokszorosan.
2012. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, szerinted melyik bokszoló nyerne? Egy 70, vagy egy 100 kilós?(mindkettő csupa izom)

Szerinted a küzdősportokban miért vannak súlycsoportok?

2012. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha értelmezted volna amit írtam,akkor rájöttél volna mire céloztam,na mindegy kifejem a kedvedért:amit írtam azt jelenti,hogy van egy 100 kilós kigyúrt ember,semmi technikai képzettséggel(az ilyenek szoktak kötekedni a náluk kisebbekkel) és egy 70 kilós boxoló.Szerinted melyikük kerülne a földre hamarabb?Tehát ezzel arra szerettem volna célozni,hogy lehetsz te izmos meg jól nézhetsz ki,de attól még nem fogod megvédeni magad.Remélem fel tudtad fogni ahogy leírtam.Amit te írtál,az teljesen más kategória.
2012. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Az utcai harc nem matematika.


Lehet, hogy a 100 kilós nem tud verekedni, és lefekszik egy pofontól. Viszont ha választani kell, hogy kinél próbálkozzon be a támadó, nagyobb eséllyel nézi ki magának a 70 kilóst.


Ott meg aztán akármi történhet.


Az önvédelem alapja valóban nem ott kezdődik, hogy eredményesen tudok-e megakadályozni egy találatot, hanem ott, hogy elkerüljem az olyan helyzeteket, ahol potenciálisan áldozattá válhatok.


Az utcai támadások elég piti bűnelkövetési módok. Az elkövető (illetve gyakran elkövetők, és itt most nem csak a c-kategóriára gondolok) viszonylag kis kockázatot vállal, kis haszonért. A hasznot csak remélheti (vagy épp látja, hogy az illető pénzt vesz fel, villog a telefonjával, vagy csak márkás, elegens cuccok vannak nála), a kockázatot viszont felmérheti. Egy kigyúrt 100 kilós ütés nagyobb kockázat, mint egy szíjas 70 - legalábbis ránézésre. Egy tüsi, vagy rövid haj nagyobb kockázat, mint egy szembelógó emós. Egy bakancs nagyobb kockázat, mint egy tűsarkú.


A kockázatot tovább mérsékli, hogy ő már harcra kész tudatállapotban kezdi meg a rablást, övé a meglepetés, ő van hazai terepen - míg egy átlagembernek a erőszak, a harc önmagában bénítólag hat. Gyakran van fegyvere - jellemzően kés, mert kicsi és avatatlan kézben is túl nagy fenyegetést jelent. Ezen a ponton a túlélés egyetlen esélye ha kiszolgáltatod az értékeidet. Nem azért támadnak rád, hogy megöljenek, de egy rossz mozdulat és már jöhet is a döfés, vagy egy vágás valamelyik karodra, amin aztán próbálhatod a vérzéscsillapítást, ha szerencséd van előbb sikerül, mint hogy annyi vért vesztenél, hogy szétzilálódjon a mozgásod, rendezetlenné váljon a gondolkodásod és szépen elkezdjen szűkülni a látótér, mielőtt elkészülsz a rögtönzött nyomókötéssel.


Tehát egy nagyobb darab ember (nem feltétlen zsír), ha jól mozog az utcán (nem csak az "egész nyáron dinnyét cipeltem" tartásban van a karja, lába kacsázik, fejét felszegi de csak néz és nem lát) kisebb eséllyel válik célponttá.


Egy vékony ember viszont nem biztos, hogy látványossá tudja gyúrni magát. Ezért inkább javaslom a küzdősportot (a fentiek ellenére is). De amikor már a testmozgásra kerül a sor, akkor már régen elcseszte az illető az önvédelmet.

2012. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsolti07 válasza:
Én már 5 éve karatézok folyamatosan és nekem nagyon sokat segített. Én is 16 éves vagyok és 67kg vagyok, szóval nem vagyok valami kigyúrt, de egyszer egy szórakozóhelyen belémkötöttek mindegy, hogy miért lényeg az, hogy 2 kigyúrt állat jött nekem de a teknikámmal simán megvertem őket. Nekik csak a szájuk volt nagy meg a testük, de viszont én sokkal gyorsabb voltam és megsem éreztem amikor ütöttek. Szerintem járjál kűzdősportra, nagyon sokat segít ha folyamatosan csinálod.
2012. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Utolsó, szerinted melyik bokszoló nyerne? Egy 70, vagy egy 100 kilós?"


A box egy sport, kemény szabályokkal. Az utcai harcban nincsenek szabályok. Tehát a fenti két embert még egy 50 kilós is elintézi ha technikásabb náluk.

2014. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Pisztoly SEMMIT SEM ÉR!!! Sőt, csak árt.


Az nem úgy működik, hogy megtámadnak és te szólsz, hogy bocsi, most elő szeretném venni a fegyverem....

2014. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!