Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogyha a pocakomról...

Igaz az, hogyha a pocakomról szeretném eltüntetni a felesleget, ne csináljak felüléseket?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, nem is egy helyen, hogy a felüléstől csak erősödik, izmosodik a has, a zsírt nem égetjük ezzel róla. Futi és biciklizni kell h látzsodjon a hatás.

168 cm és 59-61 között mozgok, 55-re akarom levinni.

köszi a segítséget!


2011. szept. 27. 10:21
 1/10 Zakathol ***** válasza:

Diéta:

~1-2g ch/testsúlykilogramm (rizs, teljes kiőrlésű gabonák(bár diétánál a rizs a legjobb))


~3g fehérje/testsúlykilogramm(szárnyas/soványhúsok: csirke/pulykamell, comb, tegneri halak)

2011. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

diéta és futás...akkor azzal elérhetem ezt a változást? :)

és kb mennyi idő alatt?

2011. szept. 27. 10:51
 3/10 Hungy válasza:

Én a helyedben picit vigyáznék ezzel a fogyókúrával. Az első válaszadó tulajdonképpen tökéletes választ adott, ugyanis a jó diéta és a mozgás a fogyás receptje.

DE!

Te 168 cm magas vagy, és 60 kilogramm. (És nyilván hölgy). Ha alkatilag olyan típus vagy, a diétával és sportolással fogyni fogsz, de egyáltalán nem biztos, hogy onnan, ahonnan szeretnéd. Ehhez a magassághoz az 55 kiló még szép, de ha akkor is nagyobb lesz a hasad, mint szeretnéd, és tovább fogsz, 50 kilósan már nem biztos, hogy csinos leszel. Remélem érted, amit mondok. A lényeg, hogy tudnod kell, hogy az alkatod miatt vagy-e ilyen. Mert ha igen, akkor a sima fogyókúrával csupán kisebb leszel, de hasonló arányokkal.

Egy kis test-alakítás sokszor jobban beválik ilyen esetekben, tehát a hasprés, felülés sokkal szebbé tehet, súlycsökkenés nélkül is. Ha egy kis súlyzós edzést beiktatsz, attól is fogyni fogsz valamennyit, de most sem vagy kövér, úgyhogy én inkább azt ajánlom ilyen esetben.

2011. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Én nem tudom ki mondta neked ezt a hülyeséget, a felülésektől valóban izmosodik a has, de egyértelmű hogy az ott felraktározódott zsír alakul át izommá, szóval nyugodtan nyomhatod a felülést+hasprést.
2011. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
47 kg voltam ehhez a magassághoz 4 éve. annyi nem akarok lenni, képtelen voltam akkoriban hizni is, pedig szerettem volna. Most 20 vagyok és biztosan tudok fogyni ha előtte hizni nem sikerült :D Sajnos nem ehhez az alkathoz vagyok szokva, nem vagyok kövér, tény és való, de zavar, h kicsit hájas a hasam, ezért gondoltam az edzésre, pici diétás étrendre. Tudom, hol a határ, ne aggódjatok, de azért köszi mindeninek a segitséget. és akkor nyomatom a felüléseket is futás mellett :)
2011. szept. 27. 11:37
 6/10 Zakathol ***** válasza:
"az ott felraktározódott zsír alakul át izommá" AHAHAHAHAHH! :D
2011. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

"az ott felraktározódott zsír alakul át izommá"

A zsír sosem alakul át izommá. Bár lehet úgy döntök, hogy vegyész helyett alkimista leszek csak én a tehéntrágyából is izmot csinálok arany helyett.

Nyertél egy Picard facepalm-ot

[link]

2011. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak az első tökéletesen leírta + mozgás. Az egyik legjobb, ha van rá keret a kettlebell 3 hónap instruktornál utána otthon. Ott van a konditermi edzés ilyen alakformálás mellett jóval olcsóbb rövidtávon, mint kifizetni 3x7-8 ezret + megvenni egy kisebb kettlebell készletet. Persze ott van még a futás, saját súlyos gyakorlatok, küzdősportok.
2011. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zakathol ***** válasza:

A bevitt tápanyagok mennyiségét úgy kell alapesetben beállítani, hogy egy heti fogyás kb 0,5-1kg legyen. Ez az első héten lehet több is, hiszen az elején kis víz is kihajtódhat meg ilyenek, de hosszabb távon ez a támpont.


Ez persze általában nagyobb súlyfelesleg esetén szokott előjönni. Az ilyen "van egy kis felesleg a hasamon" esetekben azonban lassabban is mehet. Nem igazán vagyok jártas az ilyenekben.

Nőknél a mellből fogyás is "rizikófaktor", szóval én is inkább azt mondom, hogy egy aranyközéputat kell megcélozni.

Meg kell tanulni normálisan táplálkozni, aktív életmódra kell váltani, így hosszútávon is maradandó változást érhetsz el. Nem úgy mint a nagy átlag, hogy diéta idején mindent betart, miután meg lefogyott belesz*rik az egészbe és csodálkozik, hogy visszahízik... :D

2011. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

zsírból izom. én is akarok!!!


hjajj :D

edzésről még annyit, hogy pl. ha van hasizmod (Kérdező) az pl. helyén tartja a belső szerveket.. ha izmos lábad, felsőtested van, akkor kisebbnek fog tűnni a pocid. vannak ilyen apróságok is.

2011. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!