Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan, miként edzek otthon...

Tomi188 kérdése:

Hogyan, miként edzek otthon súlyzókkal?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, 95 kg 182 cm magas. Szeretnék edzeni otthon , kézi súlyzókkal. Van 2 DB 2KGos rúd, ezekhez 14KG súly tartozik. Tehát nem egybe van, hanem én döntöm el mennyit teszek rá. Kérdésem az lenne, hogy milyen súlyal mennyit edzek , hogy legyen hatása is. A túlsúlyom igazából nem zavar annyira, csak formába szeretnék lendülni, erősebb gyorsabb szeretnék lenni. Valamint a mellem szeretném formálni, és a kezemre izmosodni szeretnék. Lehetséges ez kézi súlyzókkal, és ha igen mennyi időn belül? Ha valaki hozzáértő ember írna 1 itthoni edzéstervet nekem azt nagyon megköszönném.
2012. márc. 30. 03:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor csak 9-9 kg-ra tudod felpakolni a súlyzókat. Az nem sokáig lesz elég neked, kellene venni legalább két 20 kg-os szerelhető súlyzókat és egy állítható padot is. Később rúd és tárcsák is kellenének

A következő teljes testes edzést tudnád csinálni egy-két hónapig, majd lehet osztottra váltani:

Mell: fekvőtámasz 4x max ismétlés

tárogatás 3*15(ehhez kellene pl. egy pad, de tegyél egy nagyobb párnát a hátad alá addig)

Hát: húzódzkodás 3xmax

egykezes evezés 3x15

váll: nyomás fejfölé ülve 3x12-15

oldalemelés 3x12

bicepsz állva egykezessel 3x12

tricepsz ülve tarkóhoz engedés:3x12

Láb:guggolás3x20

kitörés3x20

egylábas vádli súlyzóval a kézben

Has: hasprés, lábemelés


Étrendben a fehérje legyen nálad min. 280 fehérje/nap és a szénhidrát pedig 300g körül.

2012. márc. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom nagyon megkésve, de köszönöm a választ, hasznos volt, sokat segített az edzés elkezdésében!
2013. máj. 23. 04:32
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen.
2013. máj. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!