Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tomegnovelo étrend? Hogyan...

Tomegnovelo étrend? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16|F vagyok és már 4 hónapja gyúrok, de majdhogynem ugyan az a kis sz.rjancsi testem van.

Nem szoktam enni sok mindent csak banánt, húst( mindig mást),gabonapelyhet meg leveseket. Edzés után mostanában kezdtem el inni protein turmixot. Naponta 2-szer eszek,jó esetben 3-szor. Hallottam hogy tomegnovelo étrendet kellene kialakítanom, de hogyan?

Légyszi írjatok,nagyon el vagyok keseredve! :(

183cm 70kg



2012. ápr. 1. 01:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Tömegnövelésnél legyen a fehérjebeviteled 2-2,5g*testtömeg kg és a szénhidrát (ch) pedig 5-6g*testtömeg kg.

Leveseket hagyjad, ezekből álljon az étrended:

Fehérje: sovány húsok, tojás, túró, protein tápkieg.

Ch: zabpehely (natúr, nem ciciminis cukros sz@r), rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta és teljes kiőrlésű kenyér.

Mehet a kajákhoz sok zöldség.

Edzés után protein (40g) és dextóz is legyen (40-50g)

Reggelre mehet pl 100 g zabpehely 30g proteinnel, utána 3 óránként pl. csirke-rizs vagy hal-krumpli jellegű kaják.

Edzés után már írtam, hogy protein+dextróz, rá egy 40-60 percre csirke-rizs, majd este még 150 g sovány túrót egyél a lassan felszívódó kazein miatt.

Napi két kanál lenolaj is kellene a jó kis telítetlen zsírbevitel miatt.

Kis érdekesség: [link]

Itt pedig vannak mintaétrendek: [link]

2012. ápr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!